תיאורי הקורסים

קורסים עיקריים קורסי הרחבה
קורסי בסיס קורסי סווינג
Swing Basics B Swing Basics A Smooth Sailing Jump Session Jump Session 2
קורסי ליבה Rhythm Is Our Business  Charleston Roller Coaster Angles & Turns
Swing Core B Swing Core A Twistomania  Swing Booster Frankie's Moves 
קורסי עומק Texas Holdem Swing Fit  Comp & Show 
Swing Depth B Swing Depth A קורסי סולו
Swing Depth D Swing Depth C Jazz Vocabulary 2 Roaring 20's Jazz Lego
קורסי התמחות Followmania Drillomania Big Apple
Swing Specialty B Swing Specialty A Jazz Domino Jazz Vocabulary Tranky Doo
Swing Specialty D Swing Specialty C קורסי בלוז קורסי שאג
Swing Specialty F Swing Specialty E  Blues Basics Spinnin' Blues Shag Basics
Juke Joint Blues  Glam Blues Shag-Out
Blues Angles
קורסי בלבואה
Balboa Basics  Balboa Core

לינקים שימושיים:

לרשימת קורסי מחזור 2

לטופס הרישום

אופן הלימוד

מצב ההרשמה

קורסים עיקריים:

קורסי בסיס:

Swing Basics A ^

קורס מתחילים בן 8 מפגשים, המשלים לקורס ה-Swing Basics B ומתאים גם למצטרפים חדשים. קורס הנדרש כדי להקנות את סל הכישורים הבסיסיים לריקודי סווינג. בקורס נתרכז בתנועה בטריפל-סטפס ובהבנה של תנועתיות בסיסית בסווינג.

Swing Basics B ^

קורס מתחילים בן 8 מפגשים, המשלים לקורס ה-Swing Basics A ומתאים גם למצטרפים חדשים. קורס הנדרש כדי להקנות את סל הכישורים הבסיסיים לריקודי סווינג. בקורס נתרכז בתנועה בהליכות צ'רלסטון ובהבנה של תנועתיות בסיסית בסווינג.

 

 קורסי ליבה:

Swing Core A ^

דרישות קדם: השלמת קורסי ה-Swing Basics או באישור הצוות

קורס בן 8 מפגשים בו נעבוד על אלמנטים מרכזיים בריקוד הלינדי הופ, ביניהם Tuck Turns ו-Swing Outs. נלמד את כל סוגי ה-Swing Out הבסיסיים כמו גם מספר וריאציות נפוצות וביניהן ה-Texas Tommy וה-Swivels למובלות. כמו כן, נלמד להכיר טוב יותר את מוזיקת הסווינג, המבנה שלה והתגובה שלנו לשינויים שונים בה. מעבר לזה, נלמד לשלב בין תנועתיות הצ'רלסטון לתנועה בטריפלים באופן חלק על מנת ליצור ריקודים מגוונים יותר.

Swing Core B ^

דרישות קדם: השלמת קורסי ה-Swing Basics או באישור הצוות

קורס בן 8 מפגשים העובד בעיקר על תנועתיות הצ'רלסטון ועל מיומניות כלליות החשובות לכל רקדני הסווינג. בקורס זה נשכלל את יכולות הסיבוב שלנו, נלמד Tuck Turns וסוגי סיבובים נוספים, נלמד את פוזיציית ה-Sailor וכן נפתח את יכולות ה-Kicks שלנו לתנועות המגיבות ואנרגטיות כמו ה-Hand To Hand וה-Tandem Charleston. מהמיומנויות שנעבוד עליהן בקורס זה יהיו בין השאר ייעול השליטה בתנועה האישית שלנו ביחס לעצמנו, לפרטנר וביחס לסובבים אותנו על הרחבה. כמו כן, נלמד להכיר טוב יותר את מוזיקת הסווינג, המבנה שלה והתגובה שלנו לשינויים שונים בה. מעבר לזה, נלמד לשלב בין תנועתיות הצ'רלסטון לתנועה בטריפלים באופן חלק על מנת ליצור ריקודים מגוונים יותר.

קורסי עומק:

Swing Depth A ^

דרישות קדם: השלמת קורסי ה-Swing Core או באישור הצוות

בקורס זה נכיר לעומק את מוזיקת הסווינג שאליה אנחנו רוקדים, את המבנים שלה, את השפעת הכלים השונים ואת ההצעות שהמוזיקה מציעה לנו כרקדנים – וכיצד להגיב אליהם. נרחיב את אוצר הצעדים שלנו בצ'רלסטון ונלמד מעברים חדשים ותנועות מתקדמות ומרשימות. בקורס גם נבנה בסיס מוצק בסולו ע"י לימוד כמה מצעדי הג'אז הפופולריים וגם נכניס אותם גם לריקוד הזוגי שלנו תוך כדי יצירת ריקוד מגוון וכיפי!

Swing Depth B ^

דרישות קדם: השלמת קורסי ה-Swing Core או באישור הצוות

בקורס זה נשכלל ונפתח את הסווינג אאוטים שלנו, נלמד את השוגר פוש ועוד צעדי סווינג מתקדמים ומעניינים. נפתח חיבור נוח ומובן יותר עם הפרטנר ע"י עבודה על נקודות החיבור שלנו בריקוד ונבין יותר טוב את תפקודן במצבים והכיוונים השונים. כמו כן, נעבוד על פיתוח תנועת גוף ברורה אשר תעזור לנו גם לייצר היבטים של הצעדים הללו ואחרים.

Swing Depth C ^

דרישות קדם: השלמת קורסי ה-Swing Core או באישור הצוות

קורס זה יעסוק במספר נושאים ויהיה מעניין ואנרגטי במיוחד. בקורס זה נעבור על הטכניקה של החיבור ושימוש יעיל בנקודות החיבור הפיזיות שלנו בהקשר של תנועתיות הצ'רלסטון, וכמו כן נכיר ונלמד מספר תנועות מורכבות ונוודא שאנחנו מצליחים להכניסן בנוחות לריקוד שלנו. כמו כן, נעסוק במוזיקליות ונלמד על סוגים שונים של מוזיקת סווינג והמבנה שלה בהקשר תנועתי זה.

Swing Depth D ^

דרישות קדם: השלמת קורסי ה-Swing Core או באישור הצוות

קורס מאתגר וחשוב שמתרכז בסווינג אאוטים מתקדמים יותר, סיבובים וריקוד במהירויות גבוהות ונמוכות.
בקורס זה נשדרג את היכולות שלנו בסווינג אאוטים, תוך יצירה של תחושה נוחה יותר ותנועה אסטטית יותר. נבנה יכולות חדשות ביצירת רוטציות בריקוד שלנו ונעבוד על יכולות הסיבובים שלנו גם בסולו. בנוסף לכך, נשקיע גם בהרחבת טווח המהירויות הנוחות בשבילינו בריקוד ונתנסה בריקוד בקצבים שונים תוך כדי תשומת לב לאדפטציות השונות שהמהירות מזמינה אותנו לבצע – כדי שנוכל לרקוד בקלות לכל שיר שיש במסיבה תוך שימוש במגוון התנועתית שברשותנו.

 

קורסי התמחות:

Swing Specialty A ^

דרישות קדם: השלמת קורסי ה-Swing Depth או באישור הצוות

זהו קורס התמחות חשוב בו נתרכז בנושאים מאתגרים ללינדי הופרים מנוסים.  נושא אחד שנתרכז בו יהיה ביצירת תנועה סיבובית – נלמד על הדינמיקות השונות שיכולות ליצור סיבובים או להווצר כתוצאה מסיבובים, נשכלל את טכניקת הסיבוב האישית שלנו ונלמד לייצר סיבובים באופן חופשי רגוע במקומות שונים בתוך הריקוד. נושא חשוב נוסף שנעסוק בו הוא פיתוח חוש הקצב שלנו בעזרת ייצור מקצבים שונים בצורה נוחה בריקוד שלנו. בקורס זה גם נעבוד על חילופי תפקידים – שכן בשלב זה, חשוב שכל רקדן יידע להכיר ולרקוד גם בתפקיד השני (Lead / Follow) מה שתורם משמעותית להתפתחות הכללית בריקוד, וגם מפתח את היכולות בתפקיד המקורי.

Swing Specialty B ^

דרישות קדם:  השלמת קורסי ה-Swing Depth או באישור הצוות

רקדנים טובים מרגישים בנוח לרקוד לכל קצב – גם במהירות גבוהה וגם למהירות איטית.
בקורס זה נפתח את היכולות לרקוד במהירות גבוהה ובמהירות נמוכה, נראה אילו התאמות יש לייצר בחיבור ובתנועה שלנו על מנת להתאים את הריקוד שלנו למהירות המוזיקה תוך מתיחת גבולות טכניקת החיבור שלנו ונתנסה במגוון נוסף של מצבים אלינו יכולה להביא אולנו המוזיקה המהירה או האיטית. כמו כן, בקורס זה נלמד את יסודות הבלוז, נכיר את הייחוד התנועתי והמוזיקלי של הריקוד הזה, תוך הבנה מתי ואיך ניתן לשלב בין סווינג ובלוז ליצירת ריקוד מעניין ומגוון.

Swing Specialty C ^

דרישות קדם:  השלמת קורסי ה-Swing Depth או באישור הצוות

קורס מתקדם בו נשדרג את יסודות הצ'רלסטון שלנו ונכיר את התנועתיות יותר לעומק. נחזק את הטכניקה הבסיסית ונלמד טכניקות חדשות שיאפשרו לנו תנועה מגוונת ותקשורת זריזה ובעזרתן נגלה גם וריאציות חדשות ונוצצות. נתרגל עם מגוון סוגי מוזיקה שונים ונראה כיצד אנו יכולים לשנות את הריקוד שלנו כך שישקף את מה שהמוזיקה מציעה לנו.
בנוסף, בקורס זה נכיר ריקוד נוסף שדורש זריזות רגליים ונבנה בסיס לריקוד הבלבואה כך שנוכל לשלבו בריקוד הסווינג השוטף וגם לרקוד אותו כריקוד נפרד ברמה בסיסית.

Swing Specialty D ^

דרישות קדם:  השלמת קורסי ה-Swing Depth או באישור הצווות

קורס שבו ניקח את הסווינג אאוטים שלנו לרמה חדשה! בקורס זה נטייב את השליטה בסווינג אאוט הבסיסי שלנו, וגם נלמד לייצר סוגים וסגנונות סווינג אאוט נוספים – Traveling Swing Out, Over Rotated Swing Out, Savoy Swing Out.
נפתח הבנה מעמיקה יותר בנוגע לשימוש בנקודות החיבור שלנו ליצירת תנועה קלילה, רגועה ויעילה.
נושא חשוב נוסף שנתרכז בו בקורס הוא שיפור יכולות הסולו שלנו, תוך כדי פיתוח יכולות אלתור ומוזיקליות.

Swing Specialty E ^

דרישות קדם:  השלמת קורסי ה-Swing Depth או באישור הצווות

בקורס זה אנחנו נחקור אלמנטים מתקדמים ומרגשים בפוזיציות של Hand to Hand ו-Tandem וגם נבין יותר לעומק את המוזיקה אליה אנחנו רוקדים – מהמיקרו למאקרו – באופן פרקטי וכיפי שישדרג את הריקוד שלנו על הרחבה ויקח אותו למחוזות חדשים.

Swing Specialty F ^

דרישות קדם:  השלמת קורסי ה-Swing Depth או באישור הצווות

קורס מאתגר וחשוב שיעסוק בשכלול הקונקשן והתנועה בסווינג אאוטים, עם הרבה פידבק אישי וכוונון של האלמנטים הקטנים שעושים הבדל גדול. בנוסף, נשכלל את הסווינג אאוטים במגוון מקצבים ווריאציות שנוכל להוסיף לתנועות ללא תלות בפרטנר שלנו. בקורס זה גם נחקור ונבין טוב יותר את הרובד של החיבור, נלמד איך לשחק עם חיבור סגור יותר ופתוח יותר, כדי ליצר תקשורת ושיח מגוונים ומעניינים יותר.

 

 

קורסי הרחבה:

קורסי סווינג:

Smooth Sailing ^

דרישות קדם: השלמת קורסי Swing Depth A + B + C + D או בהתייעצות עם מורי הקורס

קורס חדש שמגיע אחרי מחקר תנועתי מרתק, אשר מרחיב את אופציות התנועה שלנו בלינדי הופ תוך יצירת תנועה יותר זורמת, קלילה ומסתובבת בין הפרטנרים. תנועה לקצב של המוזיקה, בהרמוניה עם הפרטנר – כמו שייט רגוע ונינוח. נתמקד בטכניקת חיבור עדינה ונינוחה המשתמשת בתנועה הקיימת לצורך הובלת תנועות חדשות ומורכבות. זאת תוך כדי תרגול איכות תנועה אישית והגברת החיבור למוזיקה והוספת סטיילינג אישי.

Rhythm Is Our Business  ^

דרישות קדם: השלמת קורסי Swing Depth A + B + C או בהתייעצות עם מורי הקורס

קורס שייקח את הקצב שלכם שלב אחד קדימה ויספק העמקה מרתקת לתנועתיות שלנו בסווינג. בקורס נעמיק ונפתח את יכולות האלתור ויצירת מקצבים שונים בתוך תנועות ידועות, נייצר שינוי מקצבים תוך שימור תקשורת מיטבית בין הפרטנרים ועוד. קורס שאסור לפספס!

Jump Session ^

דרישות קדם: השלמת קורסי ה-Swing Core או באישור הצוות

סווינג הוא ריקוד קופצני – ובקורס הזה אנחנו הולכים לגלות עד כמה. נלמד טכניקה נכונה ובטוחה של קפיצה שתעזור לנו לשמור על הגוף, נייצר הובלה של קפיצות בריקוד ה-social שלנו, ונגיע לליפטים בסיסיים וידועים כגון ה-Frog Jump וה-Russian Split.

Jump Session 2 ^

דרישות קדם: Jump Session

בקורס זה ניקח קדימה ונפתח את מה שלמדנו בג'אמפ סשן 1 לאלמנטים מורכבים יותר, נבצע קפיצות וליפטים מאתגרים יותר  – ברמת אריאלס בסיסיים, ונמשיך לעבוד על שילובם בריקוד.

Charleston Roller Coaster  ^

דרישות קדם: Swing Core A + B

הקורס שייקח את הצ'רלסטון שלנו לרמה אחרת ויחשוף אותנו למה שממש מגניב בצ'רלסטון. בקורס נלמד פוזיציות חדשות ותנועתיות מתקדמת בצ'רלסטון, נשכלל את מגוון התנועות שאנו מכירים ונלמד אלמנטים מגניבים ביותר כגון Hacksaws, Charleston Swing Out ועוד. נלמד לשלב את הכל עם הדברים שלמדנו ב-Swing Core B ונבין יותר לעומק את תנועת הצ'רלסטון באופן כללי. Hop on a Charleston ride!

Angles & Turns  ^

דרישות קדם: Swing Core A + B

קורס מתקדם שמתרכז ביצירת רוטציות ותנועה סיבובית מתקדמת בצ'רלסטון. קורס טכני שדורש שליטה טובה בקורסי הבסיס והליבה בצ'רלסטון, שמביא את יכולות הצ'רלסטון לרמות חדשות של כיף ועניין.

Twistomania  ^

דרישות קדם: Swing Core A + B

זה הזמן לעבוד על הטוויסטים שלנו! בקורס הזה אנחנו נתחיל לייצר תנועות סיבוביות שמבוססות על טוויסט בגוף, מה שיאפשר לנו טווח תנועה ומגוון תנועות מעניין וגדול יותר. בקורס זה גם נעבוד ונפתח את תנועת הסוויבלז למובלות ונלמד כיצד ניתן להוביל סוויבלז למובילים ועוד הרבה תנועות מעניינות שניתן לפתח משם.

Swing Booster  ^

דרישות קדם: Swing Core A + B

קבוצת לימוד ואימונים במתכונת אקסקלוסיבית שמיודעת במיוחד לאלה מכם שרוצים לעבוד קשה ולהתקדם בריקוד באופן היעיל ביותר.
בקבוצה זו נציג מספר נושאים מתקדמים בתחום של חיבור בין הפרטנרים, תנועה אישית ומוזיקליות.
הדגש בקבוצה זו יהיה על תרגול מודרך מירבי של הקונספטים שנלמד, תוך פידבק אישי מקסימלי למשתתפים.
על מנת לאפשר את התנאים הללו ואת ההתקדמות המקסימלית לכולם – גודל הקבוצה יהיה מוגבל ל-5 זוגות (10 אנשים בלבד), כאשר הרישום הוא בזוגות קבועים שבהם תעבדו למשך במשך כל הקורס. (החלפת פרטנרים תתכן במקרים מסוימים, אך לאור הבדלי רמות שייתכנו וגם במטרה לעודד אנשים להתאמן מעבר לשיעורים בתקופה זו – הרישום בזוגות הינו הכרחי בשלב הראשוני.

בלות ונלמד כיצד ניתן להוביל סוויבלז למובילים ועוד הרבה תנועות מעניינות שניתן לפתח משם.

Frankie's Moves  ^

דרישות קדם: Swing Core A+B

קורס המוקדש כולו לפרנקי מנינג, אחד מאבות הלינדי הופ ואחת הדמויות הדומיננטיות ביותר בתחיית הריקוד במהלך שנות ה-80. נלמד את הכוריאוגרפיה שהוא יצר ה-Lindy Chorus, הכוללת וריאציות קלאסיות שהוא אהב במיוחד, בשאיפה להופיע איתה בסוף הקורס!
זהו קורס מרוכז ואינטנסיבי שבו נתחבר למקורות ונקח את הריקוד שלנו טריפל סטפ אחד קדימה!

Texas Holdem  ^

דרישות קדם: Swing Core A+B

אחת הוריאציות הידועות ביותר של הסווינג אאוט הרגיל היא הטקסס טומי. זו גם אחת מהוריאציות המגוונות ביותר, עם שלל של אפשרויות כניסה, יציאה ומשחק הן למוביל והן למובלת.  בקורס הזה נחקור את התנועה ונלמד מגוון של דרכים מגניבות להשתמש בדינמיקת הטקסס טומי על רחבת הריקודים.

ת הריקוד שלנו טריפל סטפ אחד קדימה!

Swing Fit  ^

פתוח לכולם!

בהמשך למגמה והרצון שלנו להנגיש לרקדנים גם את האפשרות לחזק את הגוף לשמור על הכושר כרקדני סווינג, אנחנו פותחים קורס ניסיוני בן 3 מפגשים שיעסוק בלימוד וביצוע תרגילים שונים בהם נעבוד על פיתוח טווחי תנועה טובים יותר, גמישות וחוזק, בדגש על דברים שמאד רלוונטיים לריקודי סווינג וגם תכנים חשובים לשמירה על הבריאות התנועתית שלנו באופן כללי. בשיעורים אלה אנחנו נתרכז בעבודה על תרגילים שונים, ביצוע מיטבי וקבלת פידבק.
הפיילוט יוגבל ל-16 משתתפים בלבד בשלב זה.
המחיר הינו 170 ש"ח ל-3 המפגשים
ההרשמה הינה ל-3 השיעורים יחד, לא ניתן להרש לשיעורים בודדים. יהיו תכנים שיחזרו בכל שיעור וגם תכנים ייחודיים.
הקורס יועבר ע"י רון

Comp & Show  ^

דרישות קדם: לפחות שני קורסי עומק, או באישור הצוות

קורס מיוחד למי שרוצה לקחת את הריקוד שלו לרמה אחרת. נתמקד באלמנטים הקשורים להופעות, ג'אם סרקלים והשתתפות בתחרויות מסוגים שונים: איך לייצר ריקוד מיטבי עם כל אחד, כמו בג'ק וג'יל, איך להתמודד עם אי ודאות בתנאי לחץ ופרטנר לא מוכר, נלמד מה חשוב בתחרויות סטריקלי ואיך מתמודדים איתן וגם נעבוד על אלמנטי אלתור חופשי בג'אמים חופשיים שאנחנו מייצרים במסיבות.
קורס שילמד אתכם איך להיות לא רק איך להיות מתחרים ופרפורמרים טובים יותר – אלא גם יקח את הריקוד שלכם צעד אחד קדימה!

 

קורסי סולו:

Jazz Vocabulary 2 ^

פתוח לכולם!

כידוע, שיפור המדעות לגוף וריקוד הסולו הוא אחד מהכלים המרכזיים לשיפור עבור רקדני סווינג. המטרה של קורס זה היא לבנות רפרטואר חזק של צעדי ג'אז אותנטי בסיסיים. הקורס הוא במתכונת דומה לקורס Jazz Vocabulary 1, עם תנועות שונות (ללא תלות בין הקורסים).

Followmania ^

דרישות קדם: קורס סולו אחד לפחות או באישור הצוות

בקרוב אנחנו מתכננים לקיים נשף גלאם ג'אם חגיגי בירושלים! לקראת המאורע המשמח אנחנו מאוד רוצים לפתוח קורס שבו נלמד רוטינת סולו ג'אז שאנחנו בונים במיוחד! הרוטינה תורכב מצעדי ג'אז אותנטי ותכלול משחקי קצב וסטיילינג מגניב כמו שאנחנו אוהבים 🙂 השאיפה היא ליצור קבוצה שתופיע עם הרוטינה שנלמד בערב הנשף. זו הזדמנות מעולה להתאמן ולהופיע ולהקפיץ את הריקוד שלכם למעלה. יאללה בלאגגגגןןןן!!!

Jazz Performance ^

דרישות קדם: קורס סולו אחד לפחות או באישור הצוות

בקרוב אנחנו מתכננים לקיים נשף גלאם ג'אם חגיגי בירושלים! לקראת המאורע המשמח אנחנו מאוד רוצים לפתוח קורס שבו נלמד רוטינת סולו ג'אז שאנחנו בונים במיוחד! הרוטינה תורכב מצעדי ג'אז אותנטי ותכלול משחקי קצב וסטיילינג מגניב כמו שאנחנו אוהבים 🙂 השאיפה היא ליצור קבוצה שתופיע עם הרוטינה שנלמד בערב הנשף. זו הזדמנות מעולה להתאמן ולהופיע ולהקפיץ את הריקוד שלכם למעלה. יאללה בלאגגגגןןןן!!!

Drillomania ^

דרישות קדם: השלמת קורסי ה-Swing Core או באישור הצוות

בקורס הזה אנחנו הולכים לעבוד בצורה אינטנסיבית על כישורי התנועה שלנו בסולו לשיפור הריקוד הזוגי. תרגילים לשימוש נכון יותר בגוף, פיתוח קואורדינציה ושיווי משקל טובים יותר ויצירת תנועה קצבית יותר, תוך שימוש בכל הגוף.  הקורס מורכב ממגוון תרגילים ייעודיים שנבצע בסולו, בזוגות וקבוצות. *קורס דומה לקורס ה-JitterSkill אך כולל סט תרגילים שונה וחופף חלקית בלבד לקורס הקודם.

Roaring 20's ^

דרישות קדם: מומלץ ידע בסיסי בסולו-צ'רלסטון בסגנון 20s, 30s ובצעדי ג'אז בסיסיים / Swing Depth A

קורס סולו בו נחקור לעומק את התנועתיות של הצ'רלסטון של שנות ה-20 ומעבר. נעבור על תנועות צ'רלסטון קלאסיות ונמשיך לתנועות מורכבות ושילובים מעניינים שלהן. תוך כדי גם נלמד להסתגל למהירויות גבוהות יותר בריקוד הסולו שלנו.

Jazz Lego ^

דרישות קדם: Swing Basics אחד ומעלה

הקורס יתרכז באפשרויות חיבור בין תנועות ג'אז שונות ופיתוח יכולת לאלתר בסולו בצורה נוחה. נתרכז ביצירה של רצפי תנועות ושליטה במעברים בין רצפים וצעדים שונים, יחד עם לימוד צעדי ג'אז חדשים. קורס אנרגטי שמביא אתכם למצב שאתם יכולים לאלתר למוזיקה יותר בקלות ולהתחיל לחבר בין התנועות שאתם מכירים בצורה טבעית יותר.

Jazz Flavor^

דרישות קדם: קורס סולו אחד לפחות

קורס סולו שבו נלמד על הטעם, המרקם והסטייל של התנועות שלנו בג'אז. נלמד לעשות שינויי מקצב בתנועות מוכרות, נשנה ונפתח אותן לתנועות מורכבות יותר, נוסיף אפשרויות לסטיילינג ונתאים את הריקוד שלנו בסולו לגוף ולמוזיקה אליה אנו רוקדים.

Jazz Domino^

דרישות קדם – מומלץ קורס סולו אחד לפחות

קורס הג'אז דומינו חוזר עם כוראוגרפיה חדשה! בקורס זה נלמד כוראוגרפיה חדשה ומקורית שבעזרתה נכיר מגוון גדול של צעדי ג'אז אותנטי – מתאים גם למי שכבר התנסה בצעדים הבסיסיים. נשים דגש מיוחד על התמודדות עם מקצבים מהירים ושימוש נבון באנרגיה שלנו תוך תנועה. הקצב ילך ויתגבר משיעור לשיעור – אתם בהחלט הולכים להזיע 🙂
נא להצטייד במרץ רב ונעליים נוחות !

Jazz Vocabulary^

פתוח לכולם!

כידוע, שיפור המדעות לגוף וריקוד הסולו הוא אחד מהכלים המרכזיים לשיפור עבור רקדני סווינג. המטרה של קורס זה היא לבנות רפרטואר חזק של צעדי ג'אז אותנטי בסיסיים. בקורס נעבוד על הבנה מעמיקה של צעדי הג'אז, התזמון שלהם והעברות המשקל שבהם.
מומלץ מאד למשתתפים בדזרט סטומפ שעוד לא בטוחים בסולו שלהם ומחפשים לייצר לעצמם בסיס בג'אז אותנטי.

Tranky Doo^

פתוח לכולם!

הטרנקי דו היא כוריאוגרפיית סולו ג'אז ידועה בעולם הלינדי הופ. מקורה בהארלם של שנות ה-20, אז היא הורכבה ע"י אחד הרקדנים המוכשרים של הסאבוי – פפסי בת'ל. לפי אחד המקורות, היא נקראית כך על שמה של רקדנית מוכשרת ממועדון בשיקגו והורכבה מהצעדים אותם הרקדנית, בכינוייה "טרנקי דו" ביצעה על הבמה.

Big Apple  ^

דרישות קדם – השלמה של 2 קורסי סולו לפחות / בהתייעצות עם הצוות
קורס בן 8 מפגשים

הביג אפל היא אחת הכוריאוגרפיות הנפוצות בעולם הלינדי, יחד עם השים שם והטרנקי דו ומקורה בשיגעון ריקודי המעגלים בניו יורק בשנות ה-30. הכוריאגרפיה כוללת צעדי ג'אז רבים ומעברים מענינים ביניהם המבוצעים במהירות גבוהה, עם הרבה אנרגיה. מטרת הקורס בן החודשיים היא ללמוד את הביג אפל, להעשיר את רפרטואר הסולו שלכם בצעדים ווריאציות ג'אז חדשות ולפתח את יכולת הביטוי האישי בריקוד.
תהיה הופעה של הכוריאוגרפיה בסוף הקורס ומשתתפי הקורס מוזמנים להשתתף בה כמובן. קורס סולו אינטנסיבי, מומלץ מאוד לבעלי ניסיון בג'אז אותנטי.

 

 

קורסי בלוז:

Blues Basics ^

ריקוד הבלוז התפתח מתנועות ומקצבים אפרו אמריקנים, שנרקדו למוזיקת הבלוז שהתפתחה בארצות הברית של המאה ה-18. בזמנו, ריקוד זה היה נרקד בפונדקי ג'וק ג'וינט צפופים, בהם העבדים היו באים למצוא מפלט אחרי יום העבודה הקשה. כיום, ריקוד הבלוז הינו ריקוד רבגוני ועשיר, המשלב בתוכו את התכונות המקוריות שלו כמו גם השפעות מריקודים נוספים (כמו הלינדי הופ והטנגו), ומטמיע רעיונות מודרניים בכל הנוגע לחיבור בין בני הזוג, אלתור ותנועות גוף טבעיות.

ריקוד זה מתרכז בהתבוננות לתוך המוזיקה והחיבור בין הפרטנרים ופחות בשואו כלפי חוץ. ריקוד זה מקנה לרקדן מגוון יכולות רחב; אפשרות לחיבור טוב יותר עם המוזיקה, חיבור עם הפרטנר, פיתוח המוזיקליות והיצירתיות ועוד.

הקורס אינו דורש רקע בריקודים אחרים ומעניק את כלל היסודות בריקוד הבלוז תוך בניה הדרגתית ויסודית של הריקוד.

Juke Joint Blues ^

דרישות קדם: Blues Basics

בקורס זה נתרכז בתנועתיות בסגנון ה-Juke Joint שהיווה את הסגנון הראשוני של ריקוד הבלוז. בנוסף, נעשיר את הריקוד שלנו במקצבים ונעמיק את השליטה שלנו בפוזיציות השונות ובמעברים ביניהן. קורס זה נתמקד ביצירת תנועתיות סיבובית, הן בסולו והן בפרטנרד, מה שיאפשר חיבור טוב יותר, יכולת ביצוע של תנועות מורכבות ופיתוח דינמיקה מתקדמת יותר בריקוד.

Spinnin' Blues ^

דרישות קדם: Juke Joint Blues / Blues 3

בקורס זה נתמקד ביצירת תנועתיות סיבובית, הן בסולו והן בפרטנרד, מה שיאפשר חיבור טוב יותר, יכולת ביצוע של תנועות מורכבות ופיתוח דינמיקה מתקדמת יותר בריקוד.

Blues Angles ^

דרישות קדם: Juke Joint Blues / Blues 3

קורס חשוב ומעמיק. בקורס זה נמשיך לשדרג את החיבור בין הפרטנרים והיכולות התנועתיות שלנו ונעמיק את הידע שלנו בסוגי קונקשן, יצירת סטרצ׳ וסיבובים. כמו כן, נתמקד ביצירת תנועתיות מתקדמת המשלבת יצירת זויות בין הפרטנרים – דבר שיעניק לנו את היכולת לבצע תנועות מורכבות יותר.

Glam Blues ^

דרישות קדם: Blues Angles

בקורס זה נתרכז באלמנטים מורכבים יותר בבלוז תוך שכלול הטכניקה והשליטה בגוף. נשכלל את הקונקשן בין הפרטנרים, נייצר תקשורת טובה ונוחה יותר בפוזיציות היסוד (קלוזד אמברייס וכו') וניקח את התנועתיות לאלמנטים זוהרים ומרשימים יותר כמו דיפים, סיבובים והנפות למיניהם.

קורסי שאג:

Shag Basics ^

קוליג'ט שאג הוא ריקוד שנרקד רבות בתקופת הסווינג ברחבי ארה"ב. זהו ריקוד אנרגטי, אתלטי, מהיר ומאתגר שלא ישאיר אף צופה מהצד אדיש! בקורס זה, נלמד מאפס כל מה שרקדן שאג מתחיל צריך לדעת. בחודש הראשון נלמד את צעדי הבסיס השונים, הפוזיציות, פאסים ואת תחושת האנרגיה המטורפת של הריקוד! בחודש השני נתחיל להתקדם בסערה לצעדים המגוונים והמדליקים שיש לשאג להציע.  Let's start shagging! פתוח לכולם!

Shag-Out ^

דרישות קדם: Shag Basics

לאחר שעברנו על בסיס ריקוד השאג והתנסינו במספר פוזיציות, בייסיקים שונים ועוד דברים, הגיע הזמן להרחיב את הרפרטואר בשאג ולעלות את הרף. בקורס זה נלמד וריאציות מדליקות, נמשיך לשכלל את השאג מוד שלנו, וכמובן, נלמד את השאג סווינג אאוט.

 

קורסי בלבואה:

Balboa Basics ^

קורס המיועד למתחילים בריקוד הבלבואה. בקורס נלמד את הבסיס של הריקוד, הן בפיור באל שנרקד בחיבור קרוב והן בבאל סווינג שכולל פוזיציות פתוחות יותר. זהו הריקוד ידוע גם בתור "הריקוד של הרקדנים" מאחר והוא מתרכז בעיקר בחיבור המעודן בין הפרטנרים ופחות באלמנטי שואו לקהל. בקורס נשים דגש מיוחד על עבודה נכונה על העברות המשקל בסולו וגם בזוג, נכיר את סוגי החיבור ואת הפוזיציות העיקריות וגם נתבל את הריקוד באלמנטים מוזיקליים שהופכים אותו לריקוד כל כך מרתק. בואו להכיר קסום שיאפשר לכם לרקוד בקלילות למקצבים מהירים מאד.

Balboa Core ^

בקורס הזה נפתח ונטייב את היכולות הקיימות שלנו בבלבואה ובבאל סווינג. נשפר את ה-throw out, נלמד וריאציות חדשות, נכיר צעדים נוספים שהחיבור הקרוב של הבלבואה יכול לאפשר לנו ונוסיף עוד סיבובים ותנועות שתוכלו להשוויץ בהן על הרחבה.