ריקוד סווינג – מהו?

ריקוד סווינגסווינג הוא מוסיקת הג'אז של עידן הסווינג (שנים: 1920-1940) שמקורה בניו-אורלינס, הארלם וניו-יורק. לצד המוסיקה, התפתחה לה קבוצת ריקודים  ייחודית שכללה את הצ'רלסטון,  לינדי הופ ואחרים. כיום משפחת ריקודי הסווינג התפתחה וכוללת היום גם את הבלוז האיטי ואת הג'ז האותנטי שנרקד בסולו.

הריקוד, כמו המוסיקה, מבוסס על מקצבים אפרו-אמריקאיים שמקורם בדרום ארה"ב ומתאפיין באנרגטיות, שמחה ונותן מקום רב לאלתור וביטוי אישי.

שיגעון הסווינג נמשך, עם הפסקות, עד לשנות ה-40. עם פרוץ מלה"ע 2 דעך הסווינג ופינה את מקומה לרוק-אנד-רול בזירת ההריקודים ומוסיקה הפופולארית ולביבופ – כסגנון הג'אז המוביל.

בשנות ה-80 החליטו כמה קבוצות רקדנים משוודיה, אנגליה וארה"ב להחיות את הריקוד. הם איתרו את רקדני העבר שהיו עוד בחיים ובעזרתם הביאו את תחיית הסווינג הגדולה שנמשכת עד ימינו.

כיום הסווינג הוא תופעה כלל עולמית. קהילות רקדנים נמצאות בכל קצוות התבל (לרבות אפריקה ומזרח רחוק). פסטיבלים עם מאות משתתפי ומורים בינלאומיים מתקיימים מדי שבוע. והיד עוד נטוייה!

במהלך העשור האחרון, צוות מורי בית הספר עובד ללא הפסקה כדי להפיץ את הריקוד ברחבי הארץ, לבסס קהילות תלמידים ולספק הוראה מקצועית וכיפית של הריקוד הזה.

Swing It הוא בית ספר המתמחה ריקודי בסווינג. מערכת הקורסים שלנו כוללת קורסי סווינג ברמות שונות, לצד מסלולים נוספים – בלוז, ג'ז אותנטי, בלבואה. קורסי מתחילים נפתחים באופן קבוע בתל אביב, ירושלים וחיפה.