Swing Fit – Personal fitness program for dancers

תוכן עניינים:

 

כושר לרקדנים – למה? ^

ריקוד הינו פעילות גופנית מאתגרת ומהנה גם יחד התורמת רבות לפיתוח ושמירה על הכושר הגופני. עם זאת, שימור ופיתוח היכולות בריקוד מושפע במידה רבה מהכושר הגופני הכללי של הרקדן. בין אם הריקוד הוא תחביב או מקצוע, אנחנו מאמינים שחשוב מאד לתחזק את הגוף בנוסף לו, על בסיס קבוע ובצורה נכונה כיוון שתחזוקת הגוף על ידי הריקוד עצמו בלבד – אינה מספקת.

במקרים רבים, ההתפתחות בריקוד מתעכבת, בגלל אלמנטים שקשורים ליכולות גופניות – טווחי תנועה וגמישות, חוזק, סבולת, קואורדינציה, יציבה, שיווי משקל ועוד. מאידך, רקדנים עם כושר גופני טוב ושליטה טובה יותר בגוף נוטים להתקדם בריקוד מהר יותר. מעבר לכך, רקדנים שנוטים לבצע פעילות גופנית משלימה המתחזקת את הכושר הגופני – בדרך כלל גם חשופים פחות לפציעות שונות, במיוחד בריקודים שנחשבים ליותר אינטנסיביים פיזית – כמו משפחת ריקודי הסווינג.

תכנית ה-SwingFit פותחה עבור רקדנים המעוניינים לפתח את הכושר הגופני שלהם ולשפרו תוך התאמה מיטבית למאמץ הגופני האופייני לריקוד. בליבה של תכנית זו קיימת ההבנה שלכל אחד ואחת מאיתנו יש גוף שונה, עם חוזקות וחולשות משלו – ושעל מנת לשפר ולשמור על הכושר הגופני באופן יעיל, אין תחליף לתכנית אימונים תפורה אישית המלווה בהדרכה מקצועית המקנה את הכלים והידע הנדרשים לכך.

 

מקצועיות וניסיון ^

את התכנית מוביל פיליפ הלפרט (B.Ed. C.M.T) – בעל תואר ראשון במדעי החינוך הגופני בדגש על יציבה, ביומכניקה וקינזיולוגיה. כיום, עובד על התזה במסגרת לימודי תואר שני במדעי הספורט. מרצה ועוזר הוראה במכון וינגייט (במכללת זינמן לחינוך גופני ובבית הספר למאמנים של מכון וינגייט), מרצה בקמפוס שיאים מאז 2007 (בין היתר בקורס ספורט-תרפיה, קורסי חדר כושר, אימון פונקציונלי, מאמנים לריצות ארוכות, פילאטיס, אימון לנשים בהריון, מאסטר טריינר, קורס מאמנים אישיים, מאמנים להרמת משקולות, אירובי עיצוב וחיטוב). בעל הכשרה נרחבת בטכניקות טיפול מנואליות ומדריך צ'י-קונג רפואי, מאמן כושר אישי למעלה מ-10 שנים. בעברו, התאמן והתחרה במגוון אומנויות לחימה.

ב-3 השנים האחרונות, צוות Swing it (הולי לינדי לנד לשעבר) עובד בשיתוף פעולה הדוק עם פיליפ באופן שוטף, והוא גם המאמן האישי של חברי הצוות. לאורך תקופה זו, צברנו ניסיון רב באבחון המצב הגופני ובניית תכניות אימונים מותאמות אישית לחברי הצוות, איתור גורמי סיכון ועומסים אופיינים לריקוד, ואספנו תובנות רבות בתחום אימון רקדנים בכלל ואימון רקדני סווינג בפרט.

 

איך זה עובד? ^

התכנית מורכבת משלושה שלבים:

 1. אבחון אישי – מפגש שמטרתו לקבל תמונת מצב מקיפה של המצב הגופני שעל בסיסה תבנה תכנית האימונים האישית. הפגישה כוללת ראיון אישי, אבחון יציבה, בדיקה של גמישות וטווחי תנועה, חוזק ופרמטרים נוספים. בסיום המפגש תקבלו הסבר בנוגע לממצאים ויש את המידע הנדרש על מנת להרכיב לכם תכנית אימונים מותאמת אישית בהתאם למצבכם הגופני ושאיפותיכם. המפגש נמשך בין שעה לשעתיים ונערך בסטודיו לריקוד. לקראת פגישה זו רצוי להזכר בפציעות עבר אם היו, אבחונים רפואיים קודמים שלדעתכם יכולים לשחק תפקיד בתהליך האימונים וכמובן לחשוב על מטרות קונקרטיות ואלמנטים בתנועה שלכם שהייתם רוצים לשפר או לחזק.
 2. בניית תכנית – בנייה של תכנית אימונים מפורטת על פי תוצאות האבחון. בשלב זה נבחרים תרגילים ספציפיים והמינון שלהם בהתאם לממצאי האבחון האישי ומטרותיו של הרקדן.
 3. מפגשי הדרכה – בשלב זה נערכים 3 מפגשים, במהלכם הרקדן מקבל הדרכה מפורטת לגבי ביצוע נכון של כל תרגיל ותרגיל. המטרה היא להביא את הרקדן למצב בו הוא מבין את מבנה תכנית האימונים שלו ואת כל התרגילים הכלולים בה ומסוגל לבצעם באופן נכון ואיכותי. כל מפגש אורך כשעה ומתבצע בתיאום מראש.

חשוב להבין שבתכנית זו הרקדן "מקבל את החכה ולא את הדג" – סל הכלים שישפרו את הכושר הגופני שלו: מה לעשות, איך לעשות וכמה לעשות – מינימום אי ודאות, מקסימם הבנה, כאשר האחריות לביצוע התרגילים בתכנית האימונים היא על הרקדן עצמו. תהליך אימונים מוצלח דורש משמעת עצמית ומוטיבציה, וכשיש תכנית מפורטת וברורה – זה נעשה הרבה יותר פשוט.

 

תמחור ^

 • מחיר התכנית – 2350 ש"ח
 • התכנית כוללת
  • מפגש אבחון + 3 מפגשי הדרכה
  • תכנית אימונים כתובה ומפורטת
  • גישה לסרטוני הדרכה מצולמים של כלל התרגילים בתכנית
 • ניתן לשלם בתשלומים (עד 5 תשלומים ללא ריבית). החיוב מתבצע טלפונית או בקופה בערבי הפעילות.

 

הנחות למשתתפי התוכנית ^

 • הנחת "בלוק חוזר" (170 ש"ח במקום 220) באופן גורף עבור כל קורס שהרקדן ירצה לקחת בהולי לינדי לנד (גם טרם עשה אותו בעבר) – לתקופה של 4 חודשים / שני מחזורים מתאריך פגישת האבחון. (רישום לקורס עדיין מותנה באיזון הכיתה + קדמים רלוונטיים)
 • כניסה חינם למסיבות השבועיות, בכל הערים – לתקופה של 4 חודשים / שני מחזורים מתאריך פגישת האבחון.

 

נקודות נוספות שחשוב לקחת בחשבון ^

 • התכנית הינה תכנית אימונים אישית והאינטרקציה מול הגורם המקצועי מסתיימת עם תום מפגשי ההדרכה. אין אנו אחראים לביצוע של התכנית בפועל – הרקדן אחראי על כך בעצמו. מניסיון, ביצוע התכנית על בסיס קבוע כרוך במשמעת עצמית ומוטיבציה. חשוב לזכור גם שהתוצאות אינן מגיעות מיד על היום הראשון – והצלחה בתכנית כרוכה בהתמדה.
 • חלק מהתרגילים עשויים להצריך שימוש בציוד יייעודי (כגון: מזרן יוגה, גומיה, משקולת יד). הציוד יימצא במקום במהלך מפגשי ההדרכה, אך במקרה כזה יהיה עליכם לקנות את הציוד עצמאית לשם ביצוע התכנית בבית. במידת הצורך נוכל להמליץ על מקומות בהם ניתן לעשות זאת. חשוב גם לציין שהתכנית בנויה לביצוע עם ציוד בסיסי, שלא מצריך רישום לחדר כושר אלא ניתן ורצוי לבצעה בבית / בפארק (כלומר, אין בתכנית הסתמכות על מכשירי כושר גדולים שלא ניתן למצוא מחוץ לחדר כושר).
 • התשלום לתכנית הינו ברישום ותשלום מראש – לפני מפגש האבחון.
 • במידת הצורך, ניתן לבטל את ההשתתפות ולקבל החזר כספי
  • ביטול לפני קיום מפגש האבחון – החזר כספי מלא
  • ביטול לאחר מפגש האבחון – החזר של 1800 ש"ח
  • ביטול לאחר מפגש ההדרכה הראשון – החזר של 1000 ש"ח
  • לאחר מפגש ההדרכה הראשון – אין החזר
 • לאור הביקוש והזמינות שלנו, תהיה לתכנית רשימת המתנה. לא נוכל להתחייב לתת מענה לכל מי שיירשם באותו החודש, ונפנה לאנשים לפי סדר הרישום לתכנית.

 

בהצלחה!