תיאורי הקורסים

קורסים עיקריים קורסי הרחבה
קורסי בסיס קורסי סווינג – מבחר
Basics – Charleston Basics – Lindy Hop Smooth Sailing Hand 3 Hand Swingolution
קורסי ליבה * Rhythm Is Our Business Mirror It California Routine
Core Swing Core Lindy Hop Tandemology Tension Attention Sugar Pusher
קורסי עומק Crazy Rhythm Old School Routines Comp & Show 
Depth B Depth A קורסי סולו – מבחר
Depth D Depth C Jazz Vocabulary 2 Dappers and Flappers Big Apple
קורסי התמחות Shim Sham Shake Tap For Hoppers Dean Collins Shim Sham
Specialty B Specialty A Groovology Jazz Vocabulary Fast Flow
Specialty D Specialty C קורסי בלוז קורסי שאג
Specialty F Specialty E  Blues Basics Spinnin' Blues Shag Basics
 קורסים מיוחדים Juke Joint Blues  Glam Blues Shag-Out
Lab  Blues Angles
 Swing Fit קורסי בלבואה
Balboa Basics  Balboa Core

 *ישנם 3 קורסי ליבה, גללו למטה לתיאור הקורס הנוסף

לינקים שימושיים:

לרשימת קורסי מחזור 2

לרישום לקורסי תל אביב ורמת גן

לרישום לקורסי חיפה

לרישום לקורסי ירושלים

קורסי ירושלים יתפרסמו בימים הקרובים

אופן הלימוד

מצב ההרשמה

קורסים עיקריים:

קורסי בסיס:

Basics – Lindy Hop ^

קורס מתחילים בן 8 מפגשים, המשלים לקורס הסווינג בייסיקס – צ'רלסטון ומתאים גם למצטרפים חדשים. קורס הנדרש כדי להקנות את סל הכישורים הבסיסיים לריקודי סווינג. בקורס נתרכז בתנועה בטריפל-סטפס ובהבנה של תנועתיות בסיסית בסווינג.

Basics – Charleston ^

קורס מתחילים בן 8 מפגשים, המשלים לקורס "סווינג בייסיקס – לינדי הופ" ומתאים גם למצטרפים חדשים. קורס הנדרש כדי להקנות את סל הכישורים הבסיסיים לריקודי סווינג. בקורס נתרכז בתנועה בהליכות צ'רלסטון ובהבנה של תנועתיות בסיסית בסווינג.

 

 קורסי ליבה:

Core Lindy Hop ^

דרישות קדם: השלמת קורסי ה-Basics או באישור הצוות

קורס זה הוא חלק ממתכונת קורסי הליבה החדשה שלנו!
קורס חדש וכיפי של 8 מפגשים בו נעבוד על אלמנטים מרכזיים בריקוד הלינדי הופ ובעיקר על הסווינג אאוט! נלמד את כל סוגי הסווינג אאוט הבסיסיים, סוויבלז וסוויצ'ז, וגם טכניקות חיבור מתקדמות יותר. בנוסף, נלמד להכיר טוב יותר את מוזיקת הסווינג, המבנה שלה וכיצד להגיב אליו, וגם נלמד איך לרקוד בסולו למוזיקה, ללא תלות בפרטנר שלנו. קורס חשוב שסולל את הדרך לריקוד סווינג כיפי ומוזיקלי.

Core Charleston ^

דרישות קדם: השלמת קורסי ה-Basics או באישור הצוות

קורס חדש בן 8 מפגשים העובד בעיקר על תנועתיות הצ'רלסטון ועל מיומנויות כלליות החשובות לכל רקדני הסווינג. בקורס זה נשכלל את יכולות הקיקס שלנו לתנועות מגיבות ואנרגטיות כמו הטנדם צ'רלסטון וכן ונפתח את תנועות ה-הנד טו הנד צ'רלסטון והקיק ת'רוז, נוסיף סיבובים נוספים לריקוד שלנו ונכיר את פוזיציית הסיילור. מהמיומנויות הנוספות שנעבוד עליהן בקורס זה יהיו בין השאר שליטה בנקודות חיבור, והכירות טובה יותר עם מוזיקת הסווינג, המבנה שלה והתגובה שלנו לשינויים שונים בה באמצעות משחקי מקצבים שונים.

Core Swing ^

דרישות קדם: השלמת קורסי ה-Basics או באישור הצוות

קורס זה מהווה שלב חדש ונוסף בסדרת קורסי הליבה, לפני קורסי העומק.
זהו קורס חדש וכייפי בו נעבוד הן על הצ'רלסטון והן על הטריפלים שלנו ונתנסה בסווינג אאוטים ווריאציות מגניבות שלהם בשני המודים. נלמד הרבה צעדים חדשים ומלהיבים שיאפשר לנו לרקוד בנוחות והנאה למוזיקה מהירה כמו גם למוזיקה איטית ונטייב צעדים שאנו כבר יודעים מקורסים קודמים, תוך פיתוח ושיפור התנועה האישית שלנו.

קורסי עומק:

Depth A ^

דרישות קדם: השלמת קורסי ה-Core או באישור הצוות

בקורס זה נכיר לעומק את מוזיקת הסווינג שאליה אנחנו רוקדים, את המבנים שלה, את השפעת הכלים השונים ואת ההצעות שהמוזיקה מציעה לנו כרקדנים – וכיצד להגיב אליהם. נרחיב את אוצר הצעדים שלנו בצ'רלסטון ונלמד מעברים חדשים ותנועות מתקדמות ומרשימות. בקורס גם נבנה בסיס מוצק בסולו ע"י לימוד כמה מצעדי הג'אז הפופולריים וגם נכניס אותם גם לריקוד הזוגי שלנו תוך כדי יצירת ריקוד מגוון וכיפי!

Depth B ^

דרישות קדם: השלמת קורסי ה-Core או באישור הצוות

בקורס זה נשכלל ונפתח את הסווינג אאוטים שלנו, נלמד את השוגר פוש ועוד צעדי סווינג מתקדמים ומעניינים. נפתח חיבור נוח ומובן יותר עם הפרטנר ע"י עבודה על נקודות החיבור שלנו בריקוד ונבין יותר טוב את תפקודן במצבים והכיוונים השונים. כמו כן, נעבוד על פיתוח תנועת גוף ברורה אשר תעזור לנו גם לייצר היבטים של הצעדים הללו ואחרים.

Depth C ^

דרישות קדם: השלמת קורסי ה-Core או באישור הצוות

קורס זה יעסוק במספר נושאים ויהיה מעניין ואנרגטי במיוחד. בקורס זה נעבור על הטכניקה של החיבור ושימוש יעיל בנקודות החיבור הפיזיות שלנו בהקשר של תנועתיות הצ'רלסטון, וכמו כן נכיר ונלמד מספר תנועות מורכבות ונוודא שאנחנו מצליחים להכניסן בנוחות לריקוד שלנו. כמו כן, נעסוק במוזיקליות ונלמד על סוגים שונים של מוזיקת סווינג והמבנה שלה בהקשר תנועתי זה.

Depth D ^

דרישות קדם: השלמת קורסי ה-Core או באישור הצוות

קורס מאתגר וחשוב שמתרכז בסווינג אאוטים מתקדמים יותר, סיבובים וריקוד במהירויות גבוהות ונמוכות.
בקורס זה נשדרג את היכולות שלנו בסווינג אאוטים, תוך יצירה של תחושה נוחה יותר ותנועה אסטטית יותר. נבנה יכולות חדשות ביצירת רוטציות בריקוד שלנו ונעבוד על יכולות הסיבובים שלנו גם בסולו. בנוסף לכך, נשקיע גם בהרחבת טווח המהירויות הנוחות בשבילינו בריקוד ונתנסה בריקוד בקצבים שונים תוך כדי תשומת לב לאדפטציות השונות שהמהירות מזמינה אותנו לבצע – כדי שנוכל לרקוד בקלות לכל שיר שיש במסיבה תוך שימוש במגוון התנועתית שברשותנו.

 

קורסי התמחות:

Specialty A ^

דרישות קדם: השלמת קורסי ה-Depth ובאישור הצוות

זהו קורס התמחות חשוב בו נתרכז בנושאים מאתגרים ללינדי הופרים מנוסים.  נושא אחד שנתרכז בו יהיה ביצירת תנועה סיבובית – נלמד על הדינמיקות השונות שיכולות ליצור סיבובים או להווצר כתוצאה מסיבובים, נשכלל את טכניקת הסיבוב האישית שלנו ונלמד לייצר סיבובים באופן חופשי רגוע במקומות שונים בתוך הריקוד. נושא חשוב נוסף שנעסוק בו הוא פיתוח חוש הקצב שלנו בעזרת ייצור מקצבים שונים בצורה נוחה בריקוד שלנו. בקורס זה גם נעבוד על חילופי תפקידים – שכן בשלב זה, חשוב שכל רקדן יידע להכיר ולרקוד גם בתפקיד השני (Lead / Follow) מה שתורם משמעותית להתפתחות הכללית בריקוד, וגם מפתח את היכולות בתפקיד המקורי.

Specialty B ^

דרישות קדם:  השלמת קורסי ה-Depth ובאישור הצוות

רקדנים טובים מרגישים בנוח לרקוד לכל קצב – גם במהירות גבוהה וגם למהירות איטית.
בקורס זה נפתח את היכולות לרקוד במהירות גבוהה ובמהירות נמוכה, נראה אילו התאמות יש לייצר בחיבור ובתנועה שלנו על מנת להתאים את הריקוד שלנו למהירות המוזיקה תוך מתיחת גבולות טכניקת החיבור שלנו ונתנסה במגוון נוסף של מצבים אלינו יכולה להביא אולנו המוזיקה המהירה או האיטית. כמו כן, בקורס זה נלמד את יסודות הבלוז, נכיר את הייחוד התנועתי והמוזיקלי של הריקוד הזה, תוך הבנה מתי ואיך ניתן לשלב בין סווינג ובלוז ליצירת ריקוד מעניין ומגוון.

Specialty C ^

דרישות קדם:  השלמת קורסי ה-Depth ובאישור הצוות

קורס מתקדם בו נשדרג את יסודות הצ'רלסטון שלנו ונכיר את התנועתיות יותר לעומק. נחזק את הטכניקה הבסיסית ונלמד טכניקות חדשות שיאפשרו לנו תנועה מגוונת ותקשורת זריזה ובעזרתן נגלה גם וריאציות חדשות ונוצצות. נתרגל עם מגוון סוגי מוזיקה שונים ונראה כיצד אנו יכולים לשנות את הריקוד שלנו כך שישקף את מה שהמוזיקה מציעה לנו.
בנוסף, בקורס זה נכיר ריקוד נוסף שדורש זריזות רגליים ונבנה בסיס לריקוד הבלבואה כך שנוכל לשלבו בריקוד הסווינג השוטף וגם לרקוד אותו כריקוד נפרד ברמה בסיסית.

Specialty D ^

דרישות קדם:  השלמת קורסי ה-Depth ובאישור הצוות

קורס שבו ניקח את הסווינג אאוטים שלנו לרמה חדשה! בקורס זה נטייב את השליטה בסווינג אאוט הבסיסי שלנו, וגם נלמד לייצר סוגים וסגנונות סווינג אאוט נוספים – Traveling Swing Out, Over Rotated Swing Out, Savoy Swing Out.
נפתח הבנה מעמיקה יותר בנוגע לשימוש בנקודות החיבור שלנו ליצירת תנועה קלילה, רגועה ויעילה.
נושא חשוב נוסף שנתרכז בו בקורס הוא שיפור יכולות הסולו שלנו, תוך כדי פיתוח יכולות אלתור ומוזיקליות.

Specialty E ^

דרישות קדם:  השלמת קורסי ה-Depth ובאישור הצוות

בקורס זה אנחנו נחקור אלמנטים מתקדמים ומרגשים בפוזיציות של Hand to Hand ו-Tandem וגם נבין יותר לעומק את המוזיקה אליה אנחנו רוקדים – מהמיקרו למאקרו – באופן פרקטי וכיפי שישדרג את הריקוד שלנו על הרחבה ויקח אותו למחוזות חדשים.

Specialty F ^

דרישות קדם:  השלמת קורסי ה-Depth ובאישור הצוות

קורס מאתגר וחשוב שיעסוק בשכלול הקונקשן והתנועה בסווינג אאוטים, עם הרבה פידבק אישי וכוונון של האלמנטים הקטנים שעושים הבדל גדול. בנוסף, נשכלל את הסווינג אאוטים במגוון מקצבים ווריאציות שנוכל להוסיף לתנועות ללא תלות בפרטנר שלנו. בקורס זה גם נחקור ונבין טוב יותר את הרובד של החיבור, נלמד איך לשחק עם חיבור סגור יותר ופתוח יותר, כדי ליצר תקשורת ושיח מגוונים ומעניינים יותר.

 

 

קורסי הרחבה:

קורסי סווינג:

Smooth Sailing ^

דרישות קדם: השלמת קורסי הליבה

קורס חדש שמגיע אחרי מחקר תנועתי מרתק, אשר מרחיב את אופציות התנועה שלנו בלינדי הופ תוך יצירת תנועה יותר זורמת, קלילה ומסתובבת בין הפרטנרים. תנועה לקצב של המוזיקה, בהרמוניה עם הפרטנר – כמו שייט רגוע ונינוח. נתמקד בטכניקת חיבור עדינה ונינוחה המשתמשת בתנועה הקיימת לצורך הובלת תנועות חדשות ומורכבות. זאת תוך כדי תרגול איכות תנועה אישית והגברת החיבור למוזיקה והוספת סטיילינג אישי.

Mirror It  ^

דרישות קדם: Swing Core A + B

שאלתם את עצמכם פעם למה בדרך כלל מובילים מתחברים עם יד ימין לצד שמאל של המובלות? למה ב-Side By Side המובלת היא מצדו הימני של המוביל? ויותר מעניין, מה יקרה אם ננסה את להפוך את הדברים ולנסות את כל מה שאנחנו יודעים על הצד השני? איזה אפשרויות חדשות זה יפתח בפנינו?
קורס מרענן ומאתגר שישכלל את היכולות הטכניות שלכם, את מגוון הוריאציות שאתם יודעים לתקשר על הרחבה ויהפוך את הריקוד להרבה יותר מעניין. על הדרך זה מאד יעזור לנו להיגמל מהרגלים פחות טובים שאולי סיגלנו לעצמנו על הדרך בלי לשים לב ע"י התרגלות לצד דומיננטי אחד – וישפר את תנועת הגוף שלנו. בנוסף, הקורס יתרכז גם בערבוב בין הצד הפחות סטנדרטי לבין הצד ה"רגיל" שבו אתם מרגישים יותר בנוח – כך שתוכלו להרגיש שזה חלק מאותו ריקוד ולחבר הכל יחד בריקוד כיפי אחד.

Old School Routines  ^

דרישות קדם: קורס ליבה אחד לפחות

קורס מרתק שילמד אתכם את מיטב כוריאוגרפיות הג'אז שנרקדות בזוגות – החל מהצ'ייס, דרך הפירסט וסקנד סטופס ועוד ועוד! קורס מעשיר מאד בתחום הסולו והריקוד הזוגי כאחד.

Rhythm Is Our Business  ^

דרישות קדם: השלמת קורסי Swing Depth A + B + C או בהתייעצות עם מורי הקורס

קורס שייקח את הקצב שלכם שלב אחד קדימה ויספק העמקה מרתקת לתנועתיות שלנו בסווינג. בקורס נעמיק ונפתח את יכולות האלתור ויצירת מקצבים שונים בתוך תנועות ידועות, נייצר שינוי מקצבים תוך שימור תקשורת מיטבית בין הפרטנרים ועוד. קורס שאסור לפספס!

Jump Session ^

דרישות קדם: השלמת קורסי ה-Swing Core או באישור הצוות

סווינג הוא ריקוד קופצני – ובקורס הזה אנחנו הולכים לגלות עד כמה. נלמד טכניקה נכונה ובטוחה של קפיצה שתעזור לנו לשמור על הגוף, נייצר הובלה של קפיצות בריקוד ה-social שלנו, ונגיע לליפטים בסיסיים וידועים כגון ה-Frog Jump וה-Russian Split.

Jump Session 2 ^

דרישות קדם: Jump Session

בקורס זה ניקח קדימה ונפתח את מה שלמדנו בג'אמפ סשן 1 לאלמנטים מורכבים יותר, נבצע קפיצות וליפטים מאתגרים יותר  – ברמת אריאלס בסיסיים, ונמשיך לעבוד על שילובם בריקוד.

Charleston Roller Coaster  ^

דרישות קדם: Swing Core A + B

הקורס שייקח את הצ'רלסטון שלנו לרמה אחרת ויחשוף אותנו למה שממש מגניב בצ'רלסטון. בקורס נלמד פוזיציות חדשות ותנועתיות מתקדמת בצ'רלסטון, נשכלל את מגוון התנועות שאנו מכירים ונלמד אלמנטים מגניבים ביותר כגון Hacksaws, Charleston Swing Out ועוד. נלמד לשלב את הכל עם הדברים שלמדנו ב-Swing Core B ונבין יותר לעומק את תנועת הצ'רלסטון באופן כללי. Hop on a Charleston ride!

Angles & Turns  ^

דרישות קדם: Swing Core A + B

קורס מתקדם שמתרכז ביצירת רוטציות ותנועה סיבובית מתקדמת בצ'רלסטון. קורס טכני שדורש שליטה טובה בקורסי הבסיס והליבה בצ'רלסטון, שמביא את יכולות הצ'רלסטון לרמות חדשות של כיף ועניין.

Twistomania  ^

דרישות קדם: Swing Core A + B

זה הזמן לעבוד על הטוויסטים שלנו! בקורס הזה אנחנו נתחיל לייצר תנועות סיבוביות שמבוססות על טוויסט בגוף, מה שיאפשר לנו טווח תנועה ומגוון תנועות מעניין וגדול יותר. בקורס זה גם נעבוד ונפתח את תנועת הסוויבלז למובלות ונלמד כיצד ניתן להוביל סוויבלז למובילים ועוד הרבה תנועות מעניינות שניתן לפתח משם.

Swing Booster  ^

דרישות קדם: Swing Core A + B

קבוצת לימוד ואימונים במתכונת אקסקלוסיבית שמיודעת במיוחד לאלה מכם שרוצים לעבוד קשה ולהתקדם בריקוד באופן היעיל ביותר.
בקבוצה זו נציג מספר נושאים מתקדמים בתחום של חיבור בין הפרטנרים, תנועה אישית ומוזיקליות.
הדגש בקבוצה זו יהיה על תרגול מודרך מירבי של הקונספטים שנלמד, תוך פידבק אישי מקסימלי למשתתפים.
על מנת לאפשר את התנאים הללו ואת ההתקדמות המקסימלית לכולם – גודל הקבוצה יהיה מוגבל ל-5 זוגות (10 אנשים בלבד), כאשר הרישום הוא בזוגות קבועים שבהם תעבדו למשך במשך כל הקורס. (החלפת פרטנרים תתכן במקרים מסוימים, אך לאור הבדלי רמות שייתכנו וגם במטרה לעודד אנשים להתאמן מעבר לשיעורים בתקופה זו – הרישום בזוגות הינו הכרחי בשלב הראשוני.

בלות ונלמד כיצד ניתן להוביל סוויבלז למובילים ועוד הרבה תנועות מעניינות שניתן לפתח משם.

Frankie's Moves  ^

דרישות קדם: Swing Core A+B

קורס המוקדש כולו לפרנקי מנינג, אחד מאבות הלינדי הופ ואחת הדמויות הדומיננטיות ביותר בתחיית הריקוד במהלך שנות ה-80. נלמד את הכוריאוגרפיה שהוא יצר ה-Lindy Chorus, הכוללת וריאציות קלאסיות שהוא אהב במיוחד, בשאיפה להופיע איתה בסוף הקורס!
זהו קורס מרוכז ואינטנסיבי שבו נתחבר למקורות ונקח את הריקוד שלנו טריפל סטפ אחד קדימה!

Texas Holdem  ^

דרישות קדם: Swing Core A+B

אחת הוריאציות הידועות ביותר של הסווינג אאוט הרגיל היא הטקסס טומי. זו גם אחת מהוריאציות המגוונות ביותר, עם שלל של אפשרויות כניסה, יציאה ומשחק הן למוביל והן למובלת.  בקורס הזה נחקור את התנועה ונלמד מגוון של דרכים מגניבות להשתמש בדינמיקת הטקסס טומי על רחבת הריקודים.

Swing Fit  ^

פתוח לרקדני סווינג בכל הרמות!

סווינג פיט הוא קורס שיעסוק בלימוד וביצוע תרגילים שונים בהם נעבוד על פיתוח טווחי תנועה טובים יותר, גמישות וחוזק, בדגש על דברים שמאד רלוונטיים לריקודי סווינג וגם תכנים חשובים לשמירה על הבריאות התנועתית שלנו באופן כללי. בשיעורים אלה אנחנו נתרכז בעבודה על תרגילים שונים, ביצוע מיטבי וקבלת פידבק. יהיו תכנים שיחזרו בכל שיעור וגם תכנים ייחודיים.
רון דוברובינסקי הוא מאמן כושר מוסמך מטעם קמפוס שיאים באוניברסיטת ת"א, עם התמחות באימון פונקציונלי ועם ניסיון ספציפי באימון רקדני סווינג.
הקורס יוגבל ל-14 משתתפים.

Comp & Show  ^

דרישות קדם: לפחות שני קורסי עומק, או באישור הצוות

קורס מיוחד למי שרוצה לקחת את הריקוד שלו לרמה אחרת. נתמקד באלמנטים הקשורים להופעות, ג'אם סרקלים והשתתפות בתחרויות מסוגים שונים: איך לייצר ריקוד מיטבי עם כל אחד, כמו בג'ק וג'יל, איך להתמודד עם אי ודאות בתנאי לחץ ופרטנר לא מוכר, נלמד מה חשוב בתחרויות סטריקלי ואיך מתמודדים איתן וגם נעבוד על אלמנטי אלתור חופשי בג'אמים חופשיים שאנחנו מייצרים במסיבות.
קורס שילמד אתכם איך להיות לא רק איך להיות מתחרים ופרפורמרים טובים יותר – אלא גם יקח את הריקוד שלכם צעד אחד קדימה!

Tension Attention ^

דרישות קדם: Swing Depth B + D, או באישור הצוות

קורס חדש שימתח לכם את גבולות הסטרצ'! נלמד איך להשתמש בחיבור שלנו באופן יעיל במגוון וריאציות מתקדמות, תוך כדי משחק בין דינמיקות שונות בתנועה – האצות, האטות, תנועה זורמת וגם עצירות שונות. בנוסף, נלמד גם איך הסטרצ' עוזר לנו לסגנן את הריקוד ולהוסיף ווריאציות אישיות מיוחדות כמו סליידים וספינים!

Lab ^

המעבדה נועדה לייצר אפשרות לתלמידים להתאמן, באוירה של סטודיו עם מורה שיהיה זמין לעזרה במידת הצורך ומתן פידבק אישי בסיסי.
חשוב לקחת בחשבון שזהו איננו שיעור פרטי – אלא שעה שבמהלכה מי שרוצה להגיע להתאמן עם הפרטנר שלו / בסולו – יכול להגיע, להתאמן, ולקבל גם עזרה אישית מהמורה שמנחה את המעבדה.

ה-social lab מתאפיינת בסביבה חופשית לעבודה, ללא הנחייה או נושא ספציפי שמגדירים מראש. בנוסף, כל אחד אחראי להגיע עם פרטנר (לא ניתן להסתמך על העובדה שיהיו אנשים שירצו לעבוד על מה שאתם רוצים לעבוד וכו') כולם עובדים בספייס אחד. רוב הזמן תתנגן מוזיקה בקצבים שונים. מוזמנים גם להביא מוזיקה משלכם.

מחיר השתתפות במעבדה – 120 ש"ח לחודש

Tandemology ^

דרישות קדם – השלמת קורסי הליבה

קורס מיוחד שיתרכז באחת הפוזיציות במיוחדות בצ'רלסטון – הטנדם. קורס שיאפשר לנו גיוון נוסף והמון אופציות יצירתיות בצ'רלסטון שלנו, נלמד מעברים מאתגרים לפוזיציה וממנה, אופציות לוריאציות שונות ומגוונות בטנדם עצמו ועוד.

Crazy Rhythm ^

דרישות קדם – השלמת עומק A + עומק נוסף

קורס חדש וחשוב ביותר שיפתח בפניכם אופציות לביטוי אישי בריקוד הזוגי. נתמקד בהוספת ווריאציות סטייל אישיות תוך כדי המשך תנועה וריקוד בזוג. נחקור את האלמנטים המשפיעים על הבחירות שלנו למקצבים שונים, ונלמד כלים שיעזרו לנו לפתח ווריאציות משלנו. בקורס נשים דגש על הוספת מקצבים כתגובה למוזיקה וכתוספת לה.

 Swingolution ^

דרישות קדם – השלמת קורסי הליבהבואו איתנו למסע חזרה בזמן לעידן הג'אז ואפילו קצת לפניו. נחשף לסגנונות הרקודיים ומוסיקלים שקדמו לסווינג והיוו השפעה מכרעת על התפתחותו, למגוון התמורות והשינויים שעבר הסווינג מניו יורק ועד הוליווד, משנות ה-20 עד מלחמת העולם השנייה. קורס במתכונת חדשה שיעשיר את התנועתיות שלכם ויפתח הבנה טובה של הריקוד על הסגנונות השונים שטמונים בו – גם ברמה המעשית וגם ברמה התאורטית. קורס חובה בכל בית..

 California Routine^

פתוח לתלמידי רמת הספשלטי, ובאישור הצוות
בקורס זה נלמד את אחת הכוריאוגרפיות הידועות בעולם הסווינג, שהמציא פרנקי מנינג בכבודו ובעצמו! הקליפורניה היא רוטינה מהירה, אנרגטית וכיפית מאד, שכוללת גם מספר אריאלז שנלמד בקורס זה. בנוסף ללימוד הכוראוגרפיה הקלאסית, אנו נכין קטעים ייחודיים לתלמידי הקורס לצורך הופעה קבוצתית! הקורס הזה הוא דרך מצויינת לקחת את הריקוד צעד אחד קדימה – לעבוד על תנועות מורכבות, תנועה מהירה, אריאלס וגם על נראות ושואו.

ההרשמה לקורס בזוגות בלבד.

 Sugar Pusher^

דרישות קדם – שני קורסי עומק לפחות. קורס עומק B מומלץ
קורס שיתמקד בתנועתיות ה"שוגר פוש" – תנועתיות בעלת דינמיקה מיוחדת בה הפרטנרים יוצרים התקרבות ולאחר מכן התרחקות אחד מהשני. במהלך הקורס נחקור את המימד התנועתי הזה בריקוד שלנו ונתרכז בטכניקה של החיבור והתנועה יחד, תוך כדי שנלמד לשחק עם האופציות המגוונות ליצירת ריקוד מעניין, דינאמי ויצירתי. קורס שתורם מאד לתנועה האישית ולתקשורת טובה יותר עם הפרטנר.

 Hand 3 Hand^

דרישות קדם – השלמת קורסי הליבה

קורס כיפי ומקפיץ, שחוקר את אחת הפוזיציות הכי כיפיות הסווינג – הנד טו הנד! בקורס זה נשפר ונרחיב באופן יסודי את טכניקת החיבור בצ'רלסטון שלנו, נייצר המון וריאציות מעניינות, נראה איך אפשר לשנות את הדינמיקה ולשחק על המוזיקה ולייצר ריקוד כיפי ומגוון!

 Breaking Patterns^

דרישות קדם – השלמת קורסי העומק

לפעמים אנחנו מגיעים למצב שבו אנחנו משתמשים כל הזמן באותו מגוון תנועות כל הזמן. טאק טרן, underarm pass ועוד תנועות שתמיד מתחילות ונגמרות בדיוק על אותו מספר ספירות, בדיוק באותה צורה. הקורס יתרכז בהעצמת היכולת שלנו לשבור רצפים מוכרים של תנועות ולייצר תנועות חדשות ויצירתיות יותר באמצעות הבנה איפה ניתן לשבור רצף תנועות מסוים באמצעות הובלה ומובלות נכונים. קורס חשוב לתפיסת הריקוד, העמקת ההבנה והעשרת התנועתיות.

 Swing For Beginners^

פתוח לכולם – דרופ אין!

"כבר הרבה זמן שרציתם לנסות ריקודי סווינג? עכשיו ההזדמנות! בספטמבר נפתח קורס טעימות מיוחד במתכונת DROP IN – בכל שיעור נתמקד באלמנטים בסיסיים של הריקוד ונלמד צעדים מגניבים עם הרבה כיף וחיוכים!
הקורס במתכונת דרופ אין וניתן פשוט להגיע ישירות לשיעורים ללא רישום!
מחיר שיעור: 60 ש""ח
יודעים מראש שתרצו להגיע לכל המפגשים? אפשר להרשם ל-4 מפגשים מראש כאן ב-220 ש""ח

 Swing Summer Camp^

דרישות קדם – השלמת קור צ'רלסטון

קורס הרחבה מיוחד ומרענן לכבוד הקיץ! בקורס זה נערוך חודש של טעימות מתכנים שונים שיעשירו ויתבלו את הריקוד שלנו. כל שיעור יתמקד בנושא אחר כגון, וריאציות של טנדם צ'רלסטון, Dips and Tricks ועוד! השיעורים לא קשורים אחד לשני. יש לכם בעיה להגיע לאחד השיעורים? פנו אלינו מראש!

 Tuck You^

דרישות קדם – השלמת 3 קורסי עומק לפחות

קורס חדש ומעניין שנועד בעיקר לרקדנים ורקדניות היותר מתקדמים שביניכם!
טאק טרן היא אחת התנועות הראשונות שרקדני הסווינג לומדים, אבל זה לא אומר שהיא פשוטה. חוץ מזה, לתנועה הזאת יש הרבה טכניקות ועוד יותר וריאציות. כדי להרחיב את טווח הוריאציות שלנו, אנחנו רוצים גם לשפר את הטכניקה הבסיסית שלנו וגם ללמוד לייצר הובלה ותגובה לטכניקות שונות שיפתחו בפנינו עולמות תנועתיים חדשים.

Rockin' in Rhythm^

דרישות קדם – השלמת 3 קורסי עומק לפחות

קורס חדש שמתמקד כולו בשינויי כיוון ויצירת וריאציות מגניבות וחדשות! נלמד איך להשתמש בוריאציות מוכרות בכדי ליצור מהן צעדים חדשים ומרשימים באמצעות הוספת שינויי כיוון. נלמד עוד דרכים לשנות כיוון מעבר לרוק-סטפ הסטנדרטי. קורס זה שם דגש על מיומנויות הובלה ומובלות ברמה גבוהה ומאוד ישפר את הטכניקה שלכם בריקוד.

 

 

קורסי סולו:

Jazz Vocabulary 2 ^

פתוח לכולם!

כידוע, שיפור המדעות לגוף וריקוד הסולו הוא אחד מהכלים המרכזיים לשיפור עבור רקדני סווינג. המטרה של קורס זה היא לבנות רפרטואר חזק של צעדי ג'אז אותנטי בסיסיים. הקורס הוא במתכונת דומה לקורס Jazz Vocabulary 1, עם תנועות שונות (ללא תלות בין הקורסים).

Followmania ^

דרישות קדם: פתוח לפולוז שהשלימו קורס קור לינדי ובעלות שליטה בסוויבלים
קורס חדש ומיוחד בן חודש (4 מפגשים) שיכוון במיוחד ל-Follows, יעבוד על טכניקה וסגנון של סוויבלים, סיבובים מסוגים שונים, סטיילינג ועוד אלמנטים שחשובים לתנועה האישית ולריקוד הפולוז. בקבוצה זו נעבוד בסולו ובזוגות של פולוז על מנת לשפר את הטכניקה ואת הנראות שלנו ונבצע מגוון תרגילים שנוכל לקחת גם לתרגול בבית.

Jazz Performance ^

דרישות קדם: קורס סולו אחד לפחות או באישור הצוות

בקרוב אנחנו מתכננים לקיים נשף גלאם ג'אם חגיגי בירושלים! לקראת המאורע המשמח אנחנו מאוד רוצים לפתוח קורס שבו נלמד רוטינת סולו ג'אז שאנחנו בונים במיוחד! הרוטינה תורכב מצעדי ג'אז אותנטי ותכלול משחקי קצב וסטיילינג מגניב כמו שאנחנו אוהבים 🙂 השאיפה היא ליצור קבוצה שתופיע עם הרוטינה שנלמד בערב הנשף. זו הזדמנות מעולה להתאמן ולהופיע ולהקפיץ את הריקוד שלכם למעלה. יאללה בלאגגגגןןןן!!!

Drillomania ^

דרישות קדם: השלמת קורסי ה-Swing Core או באישור הצוות

בקורס הזה אנחנו הולכים לעבוד בצורה אינטנסיבית על כישורי התנועה שלנו בסולו לשיפור הריקוד הזוגי. תרגילים לשימוש נכון יותר בגוף, פיתוח קואורדינציה ושיווי משקל טובים יותר ויצירת תנועה קצבית יותר, תוך שימוש בכל הגוף.  הקורס מורכב ממגוון תרגילים ייעודיים שנבצע בסולו, בזוגות וקבוצות. *קורס דומה לקורס ה-JitterSkill אך כולל סט תרגילים שונה וחופף חלקית בלבד לקורס הקודם.

Roaring 20's ^

דרישות קדם: מומלץ ידע בסיסי בסולו-צ'רלסטון בסגנון 20s, 30s ובצעדי ג'אז בסיסיים / Swing Depth A

קורס סולו בו נחקור לעומק את התנועתיות של הצ'רלסטון של שנות ה-20 ומעבר. נעבור על תנועות צ'רלסטון קלאסיות ונמשיך לתנועות מורכבות ושילובים מעניינים שלהן. תוך כדי גם נלמד להסתגל למהירויות גבוהות יותר בריקוד הסולו שלנו.

Jazz Lego ^

דרישות קדם: Swing Basics אחד ומעלה

הקורס יתרכז באפשרויות חיבור בין תנועות ג'אז שונות ופיתוח יכולת לאלתר בסולו בצורה נוחה. נתרכז ביצירה של רצפי תנועות ושליטה במעברים בין רצפים וצעדים שונים, יחד עם לימוד צעדי ג'אז חדשים. קורס אנרגטי שמביא אתכם למצב שאתם יכולים לאלתר למוזיקה יותר בקלות ולהתחיל לחבר בין התנועות שאתם מכירים בצורה טבעית יותר.

Jazz Flavor^

דרישות קדם: קורס סולו אחד לפחות

קורס סולו שבו נלמד על הטעם, המרקם והסטייל של התנועות שלנו בג'אז. נלמד לעשות שינויי מקצב בתנועות מוכרות, נשנה ונפתח אותן לתנועות מורכבות יותר, נוסיף אפשרויות לסטיילינג ונתאים את הריקוד שלנו בסולו לגוף ולמוזיקה אליה אנו רוקדים.

Jazz Domino^

דרישות קדם – מומלץ קורס סולו אחד לפחות

קורס הג'אז דומינו חוזר עם כוראוגרפיה חדשה! בקורס זה נלמד כוראוגרפיה חדשה ומקורית שבעזרתה נכיר מגוון גדול של צעדי ג'אז אותנטי – מתאים גם למי שכבר התנסה בצעדים הבסיסיים. נשים דגש מיוחד על התמודדות עם מקצבים מהירים ושימוש נבון באנרגיה שלנו תוך תנועה. הקצב ילך ויתגבר משיעור לשיעור – אתם בהחלט הולכים להזיע 🙂
נא להצטייד במרץ רב ונעליים נוחות !

Jazz Vocabulary^

פתוח לכולם!

כידוע, שיפור המדעות לגוף וריקוד הסולו הוא אחד מהכלים המרכזיים לשיפור עבור רקדני סווינג. המטרה של קורס זה היא לבנות רפרטואר חזק של צעדי ג'אז אותנטי בסיסיים. בקורס נעבוד על הבנה מעמיקה של צעדי הג'אז, התזמון שלהם והעברות המשקל שבהם.
מומלץ מאד למשתתפים בדזרט סטומפ שעוד לא בטוחים בסולו שלהם ומחפשים לייצר לעצמם בסיס בג'אז אותנטי.

Tranky Doo^

פתוח לכולם!
הטרנקי דו היא כוריאוגרפיית סולו ג'אז ידועה בעולם הלינדי הופ, וכוללת המון צעדי ג'אז שכל לינדי הופר רוצה לדעת. מקורה בהארלם של שנות ה-20, אז היא הומצאה ע"י אחד הרקדנים המוכשרים של הסאבוי – פפסי בת'ל. כוריאוגרפיה כיפית ומקפיצה שגם נותנת בוסט ליכולות התנועה האישית בסולו!

Big Apple  ^

דרישות קדם – השלמה של 2 קורסי סולו לפחות / בהתייעצות עם הצוות
קורס בן 8 מפגשים

הביג אפל היא אחת הכוריאוגרפיות הנפוצות בעולם הלינדי, יחד עם השים שם והטרנקי דו ומקורה בשיגעון ריקודי המעגלים בניו יורק בשנות ה-30. הכוריאגרפיה כוללת צעדי ג'אז רבים ומעברים מענינים ביניהם המבוצעים במהירות גבוהה, עם הרבה אנרגיה. מטרת הקורס בן החודשיים היא ללמוד את הביג אפל, להעשיר את רפרטואר הסולו שלכם בצעדים ווריאציות ג'אז חדשות ולפתח את יכולת הביטוי האישי בריקוד.
תהיה הופעה של הכוריאוגרפיה בסוף הקורס ומשתתפי הקורס מוזמנים להשתתף בה כמובן. קורס סולו אינטנסיבי, מומלץ מאוד לבעלי ניסיון בג'אז אותנטי.

Jazzpiration  ^

דרישות קדם – לא מומלץ כקורס סולו ראשון

קורס סולו חדש ומרתק שעוסק בכוכבים האגדיים של הג'אז והסווינג, אלו שפיתחו את הריקוד ועדיין נותנים לנו השראה עד היום. זה קורס בפורמט מיוחד, בו בכל שיעור מורה אחר ילמד אלמנטים מעוררי השראה מאחד האולד טיימרס, ויכלול בין השאר מעט היסטוריה וכן צעדים קלאסיים של אותו הרקדן או הרקדנית. קורס חריג במגניבותו שאסור לפספס!

Beat It ^

דרישות קדם: קורס סולו אחד ומעלה

בקורס סולו זה נתמקד באלתור באמצעות שימוש במקצב. נלמד מספר תבניות של צעדים ונראה כיצד באמצעות החלפות משקל ומשחק עם שינויי מקצב בשילובים שונים אפשר להתחיל לאלתר בתגובה למוזיקה ו"לספר סיפור" עם הריקוד שלנו.  קורס סולו חדש ומאתגר שיקפיץ את הקורדינאציה ואת חוש הקצב שלכם כיתה!

Groovology ^

דרישות קדם: רקע בסולו ג'אז ו/או רקע בריקוד אחר

קורס סולו מיוחד שבו נלמד מה בכלל המשמעות של Social Dancing. בקורס הזה אנחנו נלמד לרקוד, לאלתר, ולהנות מזה!
נבין איך למצוא את הגרוב, איך לחבר את התנועה שלנו למוזיקה במקום לעשות תנועות למוזיקת רקע, איך אלתור הוא בעצם משחק יצירתי בקבלת החלטות, איך למצוא את אזור הנוחות אחרי שאיבדנו אותו וכמובן, איך לתקשר עם אלה שרוקדים איתנו – דרך המוזיקה, התנועה והתרבות שעוטפת את כל אלה יחד.

Dappers and Flappers ^

פתוח לכולם! מומלץ לפחות קורס סולו אחד כרקע

קורס סולו חדש שמתמקד בתנועתיות צ'ארלסטון 20s. נלמד צעדים קלאסיים מהתקופה, נבין מה אפיין את הסגנון של אז וניישם אותו על תנועות שונות, וגם נפתח וריאציות משלנו. נגלה מה היה מיוחד במוזיקה, התרבות והלבוש של אותה תקופה קסומה, ואיך כל זה השפיע ופיתח את הריקוד – נשתמש בזה בכדי ליצור גרסאות חדשות לצעדי ג'אז מוכרים. דאפרז ופלאפרז, בואו עם הרבה אנרגיה ונחזור יחד 100 שנה אחורה!

Dean Collins Shim Sham ^

דרישות קדם – לא מומלץ כקורס סולו ראשון

כבר למדתם את השים שם? זה הקורס בשבילכם! בקורס זה נלמד את הגרסה של דין קולינס לכוריאוגרפיית השים שם המפורסמת. הגרסה הזו הינה מורכבת הרבה יותר, וכוללת מגוון מעניין מאד של צעדי ג'אז שירחיבו את אוצר המילים שלכם ויוספו אתגר ליכולות שלכם בסולו.

Trickeration ^

דרישות קדם – קורס סולו אחד לפחות

הטריקריישן היא רוטינת סולו ג׳אז שנבנתה ע״י נורמה מילר, רקדנית בלהקת הוייטיס לינדי הופרז מתקופת מועדון הסאבוי, שמחזיקה עד היום בתואר ״מלכת הסווינג״! בהמשך הקרירה שלה, הובילה נורמה מילר להקת רקדנים משלה, והאודישן כדי להתקבל אליה היה רוטינת הטריקריישן. כמו ששמה רומז, זו אכן רוטינה טריקית (אבל ממש כיפית)!

Drillomania – Lead & Follow Edition ^

דרישות קדם – השלמת קורסי הליבה
אנחנו מאמינים שכדי להיות רקדן טוב בריקוד זוגי כל אחד חייב קודם כל לעבוד על תנועת הסולו שלו. בקורס הזה נעבוד בסולו בנפרד – לידז ופולוז – על תרגילים שישפיעו ישירות על הריקוד הזוגי שלנו. ברבע השעה האחרונה של השעור, נאחד את שני התפקידים לתרגול זוגי של נושאי השעור. אנחנו מאמינים שרקדנים בכל הרמות יפיקו הנאה ותועלת מן הקורס הזה, שכן העבודה המדוייקת על תנועת הסולו הבסיסית שלנו תיתן חומר מעניין למחשבה לכולם!
בכיתות נתרגל מגוון תרגילים שישפרו את התנועה שלנו – החל מדברים כלליים שחשובים לשני התפקידים וכלה באלמנטים ייחודיים לכל תפקיד בריקוד.

Shim Sham Shake ^

דרישות קדם – הכרות עם השים שאם (לא חייבים לדעת ברמת הופעה, אבל טוב לחזור עליו בבית לקראת הקורס). לא מומלץ כקורס סולו ראשון.

בקורס הזה נלמד 3 וריאציות מפורסמות על כוראוגרפיית הסווינג הכי מפורסמת בעולם – השים שאם! גם למי שכבר מכיר את השים שם המקורי וגם למי שרוצה לפתח את יכולות הסולו שלו באופן משמעותי ומגוון מאד – הקורס הזה הוא פשוט הזדמנות מעולה.
הגרסאות שנלמד:
1. אל & לאון שים שאם – גרסת שים שאם שפותחה ע"י אל מינס ולאון ג'יימס, מהלינדי הופרים הנודעים ביותר שהיו, וכוללת שינויים מעניינים, תנועות מגוונות ויותר מהכל – סטיילינג מטורף.
2. סליפ סלופ שים שאם – גרסת שים שאם מיוחדת וחלקה ביותר עם המון סליידים, דרכה גם נלמד טכניקות סליידים שונות ונרחיב את יכולות התנועה שלנו בסולו.
3. טאפ שים שאם – גרסת הסטפס של השים שאם! השים שאם נוצר במקור ע"י רקדני סטפס, האח של ריקודי הג'אז, ואנחנו נלמד את גרסת הסטפס המקורית, שכוללת עם אלמנטים קצביים וכיפיים, תוך פיתוח שליטה טובה יותר ביצירת מקצבים ע"י הרגליים.

לאחר סיום הקורס הזה – חוויית השים שאם שלכם במסיבות לעולם לא תחזור להיות אותו הדבר ותכלס גם יכולות הסולו שלכם ישתדרגו משמעותית. מומלץ מאד לרקדנים שכבר עשו קורס שניים בסולו וגם לרקדנים ותיקים ומתקדמים.

Tap For Hoppers ^

דרישות קדם – 2 קורסי סולו לפחות או בהתייעצות עם הצוות.

סטפס הוא אח יקר של הצ'רלסטון והג'אז האותנטי. סטפס הוא ריקוד וגם דרך לנגן ולייצר קצב באמצעות הגוף. דרך היכרות עם צעדי בסיס ומושגי יסוד של הסטפס, נפתח מיומנות לשלוט יותר בתנועה שלנו ולשדרג שעותית את חוש הקצב שלנו. הקורס ישלב תרגול של תרגילי סטפס, משחקים מקצביים ועוד הפתעות. מומלץ לתלמידי רמת העומק ודורש תרגול בבית.
נא להגיע עם נעליים שיכולות לייצר קצת רעש. אם יש נעליים עם סוליית עור – מומלץ להגיע בהן.

Fast Flow  ^

דרישות קדם – 2 קורסי סולו לפחות או בהתייעצות עם הצוות.

קורס סולו חדש ומיוחד! נלמד לרקוד בצורה חופשית, יצירתית וקלילה למוזיקה מהירה, נייצר תנועה נוחה ויעילה לכל קצב שנרצה, ונפתח את היכולות שלנו לרקוד בסולו בהתמקדות בקיקים וצ'רלסטון. קורס שמפתח את יכולות האלתור בטמפו גבוה, הרחבת אוצר המילים ויצירת חיבור טבעי ונוח עם המוזיקה.

Free Jazz  ^

דרישות קדם – קורס סולו אחד לפחות

פן מרכזי במוזיקת הג'אז הוא האלתור שבה. כמו שהנגנים יודעים לאלתר ולנגן וריאציות לשיר, גם אנחנו כרקדנים רוצים לפתח יכולת אלתור ותגובה למוזיקה. קורס זה יתן לנו חופש לאלתר ריקוד סולו באמצעות אוצר מילים בסיסי שיש לנו. נדבר על אסתטיקה של ידיים, מוזיקליות ותגובה למוזיקה, וכמובן על חיבור צעדים והמצאת צעדים חדשים בהתבסס על מה שכבר יש לנו. יהיה כיף ומרענן!

Shim Sham Padum Padam  ^

דרישות קדם – השלמת קורסי הבסיס

קורס זה יתמקד ברוטינת השים שאם המופרסמת! נתחיל בחזרה על הצעדים הבסיסיים, ונמשיך לעבודה על וריאציות שונות על הצעדים המופיעים בשים שאם. נלמד איך לרקוד את הרוטינה תוך כדי אלתור והוספת גוון אישי משלנו לצעדים המוכרים. הקורס יתן גם הבנה לגבי הרוטינה עצמה, וגם כלים כלליים לאלתור. נסיים את הקורס ביצירת גרסת שים שאם מיוחדת לקהילת חיפה – שים שם פדום פדם!

 

 

קורסי בלוז:

Blues Basics ^

ריקוד הבלוז התפתח מתנועות ומקצבים אפרו אמריקנים, שנרקדו למוזיקת הבלוז שהתפתחה בארצות הברית של המאה ה-18. בזמנו, ריקוד זה היה נרקד בפונדקי ג'וק ג'וינט צפופים, בהם העבדים היו באים למצוא מפלט אחרי יום העבודה הקשה. כיום, ריקוד הבלוז הינו ריקוד רבגוני ועשיר, המשלב בתוכו את התכונות המקוריות שלו כמו גם השפעות מריקודים נוספים (כמו הלינדי הופ והטנגו), ומטמיע רעיונות מודרניים בכל הנוגע לחיבור בין בני הזוג, אלתור ותנועות גוף טבעיות.

ריקוד זה מתרכז בהתבוננות לתוך המוזיקה והחיבור בין הפרטנרים ופחות בשואו כלפי חוץ. ריקוד זה מקנה לרקדן מגוון יכולות רחב; אפשרות לחיבור טוב יותר עם המוזיקה, חיבור עם הפרטנר, פיתוח המוזיקליות והיצירתיות ועוד.

הקורס אינו דורש רקע בריקודים אחרים ומעניק את כלל היסודות בריקוד הבלוז תוך בניה הדרגתית ויסודית של הריקוד.

Juke Joint Blues ^

דרישות קדם: Blues Basics

בקורס זה נתרכז בתנועתיות בסגנון ה-Juke Joint שהיווה את הסגנון הראשוני של ריקוד הבלוז. בנוסף, נעשיר את הריקוד שלנו במקצבים ונעמיק את השליטה שלנו בפוזיציות השונות ובמעברים ביניהן. קורס זה נתמקד ביצירת תנועתיות סיבובית, הן בסולו והן בפרטנרד, מה שיאפשר חיבור טוב יותר, יכולת ביצוע של תנועות מורכבות ופיתוח דינמיקה מתקדמת יותר בריקוד.

Spinnin' Blues ^

דרישות קדם: Juke Joint Blues / Blues 3

בקורס זה נתמקד ביצירת תנועתיות סיבובית, הן בסולו והן בפרטנרד, מה שיאפשר חיבור טוב יותר, יכולת ביצוע של תנועות מורכבות ופיתוח דינמיקה מתקדמת יותר בריקוד.

Take It Slow ^

דרישות קדם – פתוח לרקדנים ברמת קורסי הליבה ומעלה. לא נדרש רקע קודם בבלוז אבל הוא בהחלט יכול לעזור
מוזיקת הג'אז כוללת בתוכה הרבה סגנונות, גרובים ומהירויות.
בקורס הזה נפתח את היכולת לרקוד למוזיקת ג'אז איטית ונתמקד ביצירת תנועה אלגנטית, זורמת והרמונית. ניתן דגש על טכניקה ושליטה בגוף ויצירת מקסימום תקשורת פיזית בין הפרטנרים, כל זאת תוך מתן מקום לכל אחד מבני הזוג להתבטא, להוסיף מקצבים ולהציע הצעות. הקורס ישלב אלמנטים של ריקודי בלוז שונים וגם אלמנטים של לינדי הופ, ומומלץ לרקדני בלוז ולינדי הופרים.
– הקורס כולל עבודה בפוזיציית Close Embrace

Take It Slow 2 ^

דרישות קדם – טייק איט סלואו / סלואו באל
בקורס זה נמשיך לחקור את הריקוד למוזיקת סווינג איטית. נפתח צעדים שעשינו בקורס הראשון ונמשיך לכיוונים חדשים ומרעננים. בדומה ל Take it slow 1, המוזיקה תהיה בעיקר סווינג איטי, אך התנועות והחיבור יכולים להיות מתורגמים גם לבלוז ולהשתלב מעולה עם הבלבואה האיטי.

Blues Angles ^

דרישות קדם: Juke Joint Blues / Blues 3

קורס חשוב ומעמיק. בקורס זה נמשיך לשדרג את החיבור בין הפרטנרים והיכולות התנועתיות שלנו ונעמיק את הידע שלנו בסוגי קונקשן, יצירת סטרצ׳ וסיבובים. כמו כן, נתמקד ביצירת תנועתיות מתקדמת המשלבת יצירת זויות בין הפרטנרים – דבר שיעניק לנו את היכולת לבצע תנועות מורכבות יותר.

Glam Blues ^

דרישות קדם: Blues Angles

בקורס זה נתרכז באלמנטים מורכבים יותר בבלוז תוך שכלול הטכניקה והשליטה בגוף. נשכלל את הקונקשן בין הפרטנרים, נייצר תקשורת טובה ונוחה יותר בפוזיציות היסוד (קלוזד אמברייס וכו') וניקח את התנועתיות לאלמנטים זוהרים ומרשימים יותר כמו דיפים, סיבובים והנפות למיניהם.

קורסי שאג:

Shag Basics ^

פתוח לכולם!

קוליג'ט שאג הוא ריקוד שנרקד רבות בתקופת הסווינג ברחבי ארה"ב. זהו ריקוד אנרגטי, אתלטי, מהיר ומאתגר שלא ישאיר אף צופה מהצד אדיש! בקורס זה, נלמד מאפס כל מה שרקדן שאג מתחיל צריך לדעת. בחודש הראשון נלמד את צעדי הבסיס השונים, הפוזיציות, פאסים ואת תחושת האנרגיה המטורפת של הריקוד! בחודש השני נתחיל להתקדם בסערה לצעדים המגוונים והמדליקים שיש לשאג להציע. Let's start shagging! פתוח לכולם!

Shag-Out ^

דרישות קדם: Shag Basics

לאחר שעברנו על בסיס ריקוד השאג והתנסינו במספר פוזיציות, בייסיקים שונים ועוד דברים, הגיע הזמן להרחיב את הרפרטואר בשאג ולעלות את הרף. בקורס זה נלמד וריאציות מדליקות, נמשיך לשכלל את השאג מוד שלנו, וכמובן, נלמד את השאג סווינג אאוט.

 

קורסי בלבואה:

Balboa Basics ^

קורס המיועד למתחילים בריקוד הבלבואה. בקורס נלמד את הבסיס של הריקוד, הן בפיור באל שנרקד בחיבור קרוב והן בבאל סווינג שכולל פוזיציות פתוחות יותר. זהו הריקוד ידוע גם בתור "הריקוד של הרקדנים" מאחר והוא מתרכז בעיקר בחיבור המעודן בין הפרטנרים ופחות באלמנטי שואו לקהל. בקורס נשים דגש מיוחד על עבודה נכונה על העברות המשקל בסולו וגם בזוג, נכיר את סוגי החיבור ואת הפוזיציות העיקריות וגם נתבל את הריקוד באלמנטים מוזיקליים שהופכים אותו לריקוד כל כך מרתק. בואו להכיר קסום שיאפשר לכם לרקוד בקלילות למקצבים מהירים מאד.

Balboa Core ^

בקורס הזה נפתח ונטייב את היכולות הקיימות שלנו בבלבואה ובבאל סווינג. נשפר את ה-throw out, נלמד וריאציות חדשות, נכיר צעדים נוספים שהחיבור הקרוב של הבלבואה יכול לאפשר לנו ונוסיף עוד סיבובים ותנועות שתוכלו להשוויץ בהן על הרחבה.

Bal-troduction ^

קורס המיועד למתחילים בריקוד הבלבואה שיתן לנו את הבסיס של הריקוד, בשילוב פיור באל שנרקד בקלוז-אמברייס ומכיל תקשורת עדינה שמאפשרת לנו לשחק עם הקצב שלנו כזוג, ובאל סווינג בו נפתח את החיבור ונראה כיצד השפיעו ריקודי הסווינג על ריקוד הבלבואה והאפשרויות שזה פותח בפנינו.

Summer Bal ^

דרישות קדם – השלמת קורס בייסיקס אחד לפחות
קורס המיועד למתחילים בריקוד הבלבואה. זהו הריקוד ידוע גם בתור "הריקוד של הרקדנים" מאחר והוא מתרכז בעיקר בחיבור המעודן בין הפרטנרים ופחות באלמנטי שואו לקהל. בקורס נלמד את "אוצר המילים" הבסיסי של הריקוד, הן בפיור באל שנרקד בחיבור קרוב והן בבאל סווינג שכולל פוזיציות פתוחות יותר. נשים דגש מיוחד על עבודה נכונה על העברות המשקל, נכיר את סוגי החיבור ואת הפוזיציות העיקריות וגם נתבל את הריקוד באלמנטים מוזיקליים שהופכים אותו לריקוד כל כך מרתק. בואו להכיר ריקוד קסום שיאפשר לכם לרקוד בקלילות למקצבים מהירים מאד.

Intro To Bal ^

דרישות קדם – השלמת קורס בייסיקס אחד לפחות
קורס ההמשך של החודש הקודם המיועד גם למתחילים בריקוד הבלבואה. בחודש זה נמשיך ללמוד את "אוצר המילים" הבסיסי של הריקוד, הן בפיור באל שנרקד בחיבור קרוב והן בבאל סווינג שכולל פוזיציות פתוחות יותר. שימו לב שאין תלות בין שני הקורסים שכן בכל אחד מהם נלמד תכנים אחרים.

Slow Bal ^

דרישות קדם – השלמת קורסי הליבה
ריקוד הבלבואה הוא ריקוד המאפשר לנו לרקוד לטווח רחב של מהירויות. בקורס זה נתמקד במוזיקה איטית ורגועה ונלמד איך ליצור ריקוד בלבואה איטי, זורם ויפה. המהירות הנמוכה תאפשר לנו להתרכז בחיבור ובאיכות העברות המשקל שלנו ואנו נעבוד על הטריפלים האיטיים שמקנים לריקד הבלבואה האיטי את המראה הייחודי שלו. נעבוד על צעדים של האולד-טיימרז ונבחן את הפרשנויות שלהם למוזיקה האיטית ונכיר את הקסם שבריקוד האיטי בקלוז אמברייס. את כל המידע בקורס הזה נוכל ליישם ולשלב לתוך ריקוד לינדיהופ וסווינג איטי ובכך להעשיר עוד יותר את המגוון התנועתי שלנו על הרחבה.