ערן טובי

ערן טוביערן הוא אחד מוותיקי ומקימי סצנת הלינדי הופ בישראל. ערן רוקד משנת 2007 ועוד בתחילת דרכו התאהב בריקוד והחליט להקדיש את מרבית זמנו בלרקוד ולהפיץ את רוח הלינדי הופ בישראל. ערן מחזיק במספר תארים בתחרויות כגון ESDC – אליפות אירופה לסווינג, ב-Camp Hollywood ו-Lindy on the Rocks. 
בנוסף לכך ערן הופיע עם הלהקות הלוהטות ביותר בתחום הסווינג בישראל, כגון: סווינג דה ג'טן והניו אורלינס פאנקשן ג'אז בנד.

ערן חרט על דגלו לטייל ולרקוד סביב העולם כמה שאפשר. בין היתר השתתף ערן באירועי סווינג הגדולים ביותר בעולם ביניהם: Frankie 95, The Ultimate Lindy Hop Showdown, Lindy Shock, The European Swing Dance Championships ובמחנה הגדול ביותר בעולם לסווינג בשבדיה – הראנג.

ערן השתמש בידע בו רכש מטיוליו סביב העולם ומהניסיון שהיה לו מלהיות מדריך תנועה בעבר, ליצור דרך מיוחדת וכיפית משלו ללמוד סווינג. ערן משתמש בחיקוי של מקרים יומיומיים ואסוציאציות מהחיים האמיתיים בשביל לעזור לתלמיד להרגיש שייכות לעולם הסווינג. "סבבו את המובלת שלכם בעדינות כמו שאתם מנגבים חומוס…", "תלכו בקצב שאתם נושמים" ו"תחשבו על מומנטום וסטרץ' כמו מתאבק שרץ אל החבלים (נמתח וחוזר) בזירת התאבקות", אלו רק כמה משפטים שתשמעו בשיעור שלו בשביל לעורר אמפתיה וכיף אצל התלמידים בזמן השיעור.

ערן החל ללמד לינדי הופ, צ'רלסטון, בלבואה , ג'אז אותנטי, אקרובטיקה (אריאלס) ובלוז בירושלים ובת"א משנת 2009 בבית הספר לריקודי וינטג' – Swing it (הולי לינדי לנד לשעבר).
 הוא אפילו לימד עם אחת מחברות הצוות שלו, מיכל תדמור, במחנה הגדול ביותר בעולם לסווינג ב2011- הררנג.

ערן שם דגש על טכניקה ועבודה נכונה עם התאמת הגוף לפרטנר, העברת משקלים והובלה נכונה ונעימה תוך שימור על צורת גוף נכונה. מעבר ללימוד הקבוצות והתלמידים שלו, ערן עובד קשה על מנת להביא את הריקוד להיכן שהוא רק יכול על ידי ארגון אירועים, מסיבות רחוב, סדנאות ומופעים. המוטו של ערן הוא: "ליהנות מהריקוד זה לא מספיק, אם הצלחת להעלות חיוך על פני הפרטנר שלך, גרמת גם לו להנאה וזו המטרה האולטימטיבית.
 הכל אפשרי. 'אני לא יודע לרקוד' זה רק תירוץ. רוצה להתערב? רק תנסה אותי…"

בשנת 2013 עבר ערן לגור בברלין, וכיום הוא מלמד שם וברחבי אירופה.